BKM Junior UKF Nitra

basketbalový klub mládeže

Naše logo zdobí päť hviezdičiek, ktoré symbolizujú päť titulov majsteriek Slovenska. Avšak za náš najväčší úspech môžeme považovať postup do najvyššej slovenskej ženskej basketbalovej súťaže.
Hlavným cieľom klubu je každým rokom si vychovávať nové a hlavne svoje basketbalové talenty
Teší nás fakt, že v ženskom družstve nastupújú hráčky, ktoré si ten postup vybojovali a ktoré odmalička hrávajú v našom klube.

Družstvo BKM, ktoré si vybojovalo postup do extraligy

Za prvý väčší úspech klubu môžeme považovať striebro v kategórií junioriek v roku 2008. Kedy si to dievčatá vybojovali hlavne svojou dravosťou a srdiečkom, ktoré nechali na ihrisku.

Juniorky - 2008 - 2. miesto na Majstrovstvách Slovenska

Oslava po finálovom turnaji v Košiciach

A od tohto roku sme z Majstrovstiev Slovenska neodišli bez medailí na krku.

Ako sa zrodilo päť titulov majsteriek Slovenska ?

2009 - 1. titul v histórií klubu

Rok 2009 - vtedy naše mladšie minižiačky pod vedením trénerov Mariky Sailerovej a Maroša Nemčeka vyhrali finálový turnaj, ktorý sa konal v Nitre a prvý titul bol na svete.  Niektoré z hráčok, ktoré získali prvé zlato v našom klube momentálne nastupujú v extralige ( Linda Dubeňová, Viki Fehérová Petr Škublová, Nati Martišková a Terez Sailerová).
Dôkaz výbornej práce trénerov a odhodlanosti hráčok.

mladšie minižiačky - 2009 - 1. miesto

2010 - 2. titul

Aj o rok na to, sme si obhájili prvenstvo a znovu na finálovom turnaji nám na krku vyseli zlaté placky.
staršie minižiačky - 2010 - 1. miesto

Rok 2011 priniesol dve strieborné miesta a jedno bronzové.

mladšie mini - 2. miesto - tréner: V. Podoba (fotka vľavo)
mladšie žiačky - striebro - tréner: Sailerová, Nemček (fotka vpravo)
žiačky - bronz  - tréner: Sailerová, Nemček (fotka v strede
)

3. titul a Najúspešnejšia sezóna v klube: 2012/2013

Slová predsedu klubu po sezóne: " Je dobojované, koniec zápasov a koniec sezóny. Nastal čas na doliečenie zranení, zahojenie modrín a hodnotenie sezóny. Tak aká bola sezóna 2012/13? Bola najúspešnejšia za existencie klubu. Žiacke kategórie na Slovensku tento rok ovládol klub BKM JUNIOR UKF NITRA. Dvakrát vicemajsterky  raz majsterky Slovenska - to je vizitka nášho klubu v sezóne 2012/13."

mladšie žiačky - 2. miesto                                              staršie žiačky - 2. miesto

2013 - žiačky  - 1. miesto ( 3. titul)

Úspechy v klube poukázali aj na šikovsnoť našich hráčok a až 7 dievčat dostalo pozvnáku do mládežníckych reprezentácií:
 Viktória Fehérová, Natália Martišková, Tereza Sailerová , Simona Bochnovičová , Rebeka Mikulášiková, Alica Štefaničková a Laura Dubeňová.

2014 - 4. titul

Majstrovstvá Slovenska v kategótrií starších žiačok sa konali v Nitre:
staršie žiačky - 2014 - 1. miesto
Boli sme favoritom turnaja, pretože mnohé hráčky z kádra hrávali aj súťaž žiačok aj keď vekovo boli v kategórií starších žiačok. Skúsenosti si vyplatili.

2015 - 5. titul

Fantastický výkon podali naše baby na záverečnom turnaji M-SR. Aj keď sme do Košíc odchádzali s tým, že "placka" musí byť a v kútiku duše sme verili, že domáce víťazstvo nad Košicami nebolo dielom náhody, tak to čo predviedli naše baby v Infinity aréne čakal len najväčší optimista. Nebola to jednoduchá sezóna. Keď si spomenieme na množstvo zranení, chorôb, na zápasy odohraté s minimálnym počtom hráčok, ale aj veľké odhodlanie a bojovnosť, tak musíme skonštatovať : zlý začiatok - ZLATÝ KONIEC

staršie žiačky - 2015 - 1. miesto

Titul v kategórií obhájený.
V tomto roku kadetky pod vedením trénerskej dvojice P.  Horička a M. Sailerová vybojovali bronzové miesta.