ASWBL - dve víťazstvá doma

18.10.2015 18:23
BKM Junior UKF Nitra - UBI Graz 81 : 52 (40:29)
Body : Mikulášiková 18, Kubušová 14, Šablatúrová 11, Fehérová 9, Vajková 7, Sailerová 6, Dobošová 4, Martišková 4, Simeonová 4, Škublová 2, Dubeňová 2
Úvod sme mali akoz veľkej knihy a prvú štvrtinu sme vyhrali 25:9. Súper sa snažil a do prestávky znížil na 11 bodov. Zahrali sme však veľmi dobrý druhý polčas a tak sme súperovi nedali veľa šance na zvrat. Zahralis em veľmi zodpovedne, keď za celý zápas sme mali len 9 stratených lôpt.

BKM Junior UKF Nitra - BK Duchess 62 : 59 (35:29)
Body : Mikulášiková 19, Vajková 9, Šablatúrová 9, Kubušová 8, Fehérová 7, Martišková 6, Dubeňová 4

Naše "babenky" hostili v nedeľu družstvo s Klostenneuburgu. Bol to tozhodne skúsenejší a vyhratejší tím ako v sobotu, ktorý disponoval aj s pomerne vyrovnanou lavičkou. Naše baby sa však nedali zahanbiť a súperovi sa vyrovnali ako v rýchlosti, tak aj agresivite. Hral sa rýchly a tvrdý basketbal, ktorý sa musel páčiť. Od začiatku sme síce vyhrávali a v tretej tretine aj o 12 bodov, ale súper vždy dokázal stiahnuť a tak rozhodovalo sa v závere. Baby ho zvládli a tak sme ťažké, ale zaslúžené víťazstvo obhájili.