Baby v semifinále turnaja Champions CUP

12.11.2014 22:11

Naše kadetky stredajším víťazstvom nad BJBS Riga/Ridzene 66-48 postúpili do semifinále turnaja. Nastúpia v ňom v piatok 14.11.2014 o 11.30 proti Sparte Praha.

Napriek pondelkovej prehre s Vasasom Budapešť o 8 bodov a po prehre s basketablovej dráme s Glóriou Moskova si dnes poradili s majstrom Lotyšska a vďaka lepšiemu skóre postúpili do bojov o medaily. V pondelok sme si víťazstvo nechali vziať v poslednej štvrtine, keď až do tohto úseku hry sme boli maďarkám vyrovnaným súperom. V utoňajšom zápase ukázali baby veľkú bojovnosť a chuť do hry. Celý zápas nad favorizovaným majstrom Ruska viedli a len vďaka chybám v poslednej minúte a vyslovene zaujetému rozhodovaniu (napr. uznaný faul po odzení sirény na konci zápasu)  prišli o zaslúšené víťazstvo. Dnes proti Lotyškám začali výborne a hlavne v druhom polčase ,na naše potešenie, dokázali vystupňovať tempo  a minútu po minúte zvyšovali náskok. Toto jednoznačné víťazstvo znamenalo, že sme v skuine skončili druhé a môžme sa pripravovať na semifinále.