EXTRALIGA - Pripisujeme si druhé víťazstvo

12.11.2016 17:39

BK Slovan Bratislava -  BKM Junior UKF Nitra 54:70  (12:18,22:13,8:11, 12:28)

Body:  Kováčiková 16, La. Dubeňová 16, Fehérová 15, Škublová 10, Martišková 6, SVetlíková 4,  Li.Dubeňová 3.

Vstup do zápasu sme mali veľmi dobrý, kedy si tréner Slovana musel zobrať timeout za stavu 0:10. Súperovi sme dovolili prvýkrat sa  bodovo presadiť až v 6.minúte zápasu z trestných hodov. Druhá štvrtina patrila  viacmenej domácemu teamu, ktorý sa šnúrou 8:0 dostal do vedenia (z toho boli dve trojky), kedy sme sa nevedeli vysporiadať so zónovou obranou súpera, nepresnou streľbou sme nepremienali koše a dve sekundy pred polčasovou sirénou Vargová poslala Slovan do mierneho vedenia 34:31.

Tri štvrtiny zápasu boli vyrovnané a družstvá sa striedali vo vedení. Za nerozhodného stavu 42:42 sme nastupovali do štvrtej štvrtiny a potom to PRIŠLO....

Naša šnúra 19 bodov!!! ktorou sme súpera dostali na kolená a víťaztsvo si postrážili až dokonca. Bodový rozdiel 16 bodov nám zabezpečuje priamy vstup do hlavnej časti Slovenského pohára.

Celoplošnou obranou sme získavali lopty, s ktorých sme vytvárali rýchle protiútoky, po polčase sme správne zareagovali na zónovú obranu súpera, a hlavne našou podkošou obranou sme nedovolili hráčka Slovanu sa presadiťspod koša.

Článok našaNitra.sk  + hlas trénera po zápase tu : nasanitra.sme.sk/c/20382451/druhe-vitazstvo-basketbalistiek-nitry.html