Prehra nad Ivankou, no aj napriek tomu prvé

03.05.2024 20:05
Ivanka - Nitra 65:42 (29:19), Šafáriková 17, Stejskalová 9, Takáčová 8, Korecová 4, Jankovičová 2, E. Bírová 2.
BK Klokani Ivanka pri Dunaji -  BKM Junior UKF Nitra
65:42 (29:19)

MBK Stará Turá - BKM Junior UKF Nitra Nitra
57:72 (25:47)
Takáčová 16, Korecová 16, Šafáriková 11, Kozelová 9, Stejskalová 5, Kyselová 5, Jankovičová 4, Podobová 4, Fogelová 2.

Martin Takáč - tréner: "Začal by som číslami - 28% úspešnosť streľby za 2 body! 40% úspešnosť trestných hodov! 29 stratených lôpt! Herná produktivita celého družstva 17!!!
Toto sú ukazovatele, ktoré nestačia na žiadneho súpera v nadstavbovej časti a určite nie na tak kvalitné družstvo akým sú Klokanky.
Škoda, že sme si vybrali slabú chvíľku práve proti tomuto súperovi, kde som očakával vyrovnaný duel.
Napriek nepriaznivým ukazovateľom sme so súperkami držali krok a do polčasovej prestávky sme išli len s 10 bodovým mankom.
Po prestávke sme pritvrdili v obrane,  získali sme niekoľko lôpt, ale nedokázali sme úspešne skórovať a stiahnuť súperov náskok.
Z dievčat bolo cítiť frustráciu a dekoncentráciu,  neboli schopné pochopiť a využiť na ihrisku rady trénera.
Prestriedali sme celú lavičku, kde získali cenné skúsenosti aj hráčky, ktoré nedostavajú túto sezónu vysokú minutáž a držali sa výborne.

V nedeľu nám úvod stretnutia vyšiel výborne,  ziskanými loptami na rozohrávke sme rýchlým prechodom dokázali skórovať a vytvoriť si náskok 0:15, mierne oslabené družstvo z Turej prepadalo v obrane a do polčasu sme išli s 20 bodovým náskokom.
Po prestávke sme vedeli, že nemôžeme stratiť koncentráciu a prišla aj očakávaná taktická zmena od súpera, keď postavil zónovú obranu.
V menšej telocvični to robí problém asi každému súperovi v tejto kategórii. Tentokrát si dievčatá nechali poradiť a obranu sme
prekonali správnym pohybom. Bodový náskok sa natiahol až na 30 bodov, keď sme už zapojili do hry všetky dievčatá."