MBK Stará Turá - BKM Junior UKF Nitra 42:68 (26:33)

Body: Gažiová 16, Svoradová 14, Matejová 11, Brázdilová 7, Gelnarová 7, Pjonteková 7, Žemlová 4, Matejková 2

BK Nové Mesto nad Váhom - BKM Junior UKF Nitra 59:60 ( 38:21)

Body: Gažiová 17, Brázdilová 12, Svoradová 12, Vágaiová 8, Matejová 4, Gelnarova 3, Matejková 2, Žemlová 2

V tejto sezóne sme ešte neprehrali!!!! Systém zápasov starších žiačok je iný  oproti hraciemu systému v nižších kategóriách. Dokázali sme doma aj vonku vyhrať nad Trnavou, doma sme po ťažkom boji porazili Ivanku pri Nitre a po prvej "100" sme doma vysoko vyhrali aj nad Slovanom Bratislava.

V sobotu sme najprv vycestovali na Starú Turú a v nedeľu nás čakal zápas s naší odvekým rivalom Novým Mestom nad Váhom.

V zápase so Starou Turou sme nezachytili úvod zápasu, kde nám súper jasne naznačil, že víťazstvo nám nedaruje ľahko. V prvej štvrtine počet našich získaných a stratených lôpt bol radikálne odlišný 4:12. V druhej štvrtine, kedy sme v obrane pritlačili na súpera sme si pomaly budovali náskok. Vo štvrtej štvrtine sme začali využívať rýchle protiútoky, ktoré nám zabezpečili víťazstvo.

Nové Mesto nad Váhom - prvýkrát odkedy sa stretávame v súťaži sme si uchmatli víťazstvo na ich palubovke.

Prvý polčas bol úplne katasrofálny z našej strany - prvá štvrtina 29:9 a polčas sme prehrávali o 17 bodov.
Aj napriek tomu, že sme  hráčkam zdôrazdňovali, že sa nemajú čoho báť, tak sme pred súperom mali až príliš veľký rešpekt. V prvom polčase sme sa nevedeli vysporiadať so súperovou obranou, kde hráčky Nového Mesta bránili odstúpené na hranici šestkového územia a my sme  boli veľmi statické v útoku, tak sme mali problém s presadzovaním sa smerom do koša. Čo sa týka obrany v prvom polčase obrana nemala spoločné nič s tým čo trénujeme.

So 17násť bodovým mankom sme už nemali čo stratiť, iba siahnuť na dno síl a zvrátiť výsledok zápasu. Podarilo sa ! Zlepšili sme obranu, a hlavne obranný doskok. Dokázali sme sa presadiť streľbou zo stredných vzdialeností a úspešnou streľbou spod koša. po tretej štvrtine, ktorú sme vyhrali 10:24 sme prehrávali iba o tri body. Vo štvrtej švrtine sa družstvá striedali vo vedení. 47 sekún pred koncom sme všetci dotlačili očami streľu Terez Brázdilovej, ktorá skákala na obruči aktorá upravila skóre v náš prospech 60:59!!! Sekundu pred koncom mali hráčky Nového Mesta veľkú príležitosť dať koš po našej veľkej chybe v útoku, ale stav stretnutia už zostal nezmenený !!!! (ZO)