1.zápas 52:36 (28:17)
Svoradová 15, Gažiová 10, Brázdilová 8, T. Matejová 6, Györfi 3,Gelnarová 3, Matejková 3, Pjonteková 2, Smolinská2.

2. zápas: 71:37 (30:23)
Svoradová 26, T. Matejová 14, Gažiová 10, Smolinská 9, Brázdilová 4,Gelnarová 4, Györfi 2, Pjonteková 2.

Aj keď výsledok tomu nenasvedčuje, tak to nebolo až také jednoduché - v zápasoch bojujeme často sami zo sebou. Náš herný prejav nie je to čo by mal byť a v zápasoch hráme len toľko koľko potrebujeme. Síce sme vyhrali vačším bodovým rodielom, ale polčasový výsledok bol len o 11 a 7 bodov.

Adriana Svoradová a s loptou Tatiana Matejková - veľkou mierou dopomohli k víťazstvu

Aj my aj družstvo Šamorína nastúpilo na tento zápas iba s deviatimi hráčkami. Hosťujúcemu tímu patrí predposledná pozícia v tabuľke, ale v zápase nám nič nedaroval zadarmo. Po prvej štvrtine sme prehrávali o 4 body, kedy sme dostávali jeden rýchly protiútok za druhým. Víťazstvo v zápase sme si zabezpečili len vďaka 15 bodovému  náskoku z druhej štvrtiny, kedy sme dovolili súperovi premeniť iba dva koše.

Druhý zápas  sme prestali brániť a nekoncentrovali sme sa na hru, zbytočným cápaním rúk a vypichovaním lopty sme naberali fauly, znovu sme mali problém hrať ako tím a dodržiavať naučené veci a pokyny trénera. V oboch zápasoch sme si strážili náskok a to hráčkam stačilo!!! Niekedy nejde len o víťazstvo v zápase, ale o to či nás ten zápas posunul ďalej, či odstraňujeme chyby a zlé návyky, či to čo trénujeme na tréningu sa prejavuje v zápase a toto nám bohužiaľ mnohokrát v zápasoch chýba.

Čakajú nás Majstrovstvá Slovenska kde každý jeden zápas bude ťažký a ak chceme pomýšľať na nejaké dobré umiestnenie náš herný prejav musí vyzerať úplne inak a musíme  sa poučiť z  našich chýb.

FAKTY zo zápasu:
úspešnosť spod koša - 1.zápas 61/21 - prvá štvrtina 17/2!!!
streľba stredná vzdialenosť - 5 premenených košov v celých dvoch zápasoch
úspešnosť trestných hodov - 36/11

Ak si zoberieme tieto čísla v zápasoch sme zahodili 25 bodov na šestkách a 80 bodov spod koša. Ak chceme vyhrávať aj nad súpermi na MS treba tieto čísla eliminovať na minimum.