1.miesto na turnaji v Poprade

01.09.2013 20:04

Naše kadetky sa tento víkend zúčastnili prípravného turnaja v Poprade. Po dobrých výkonoch obsadili konečné prvé miesto.

6. MBK RUŽOMBEROK

Do All Stars sa dostali: Simona Bochnovičová a Monika Krajčovičová.

Nový asistent družstva Dobroslav Lupták hodnotí zápasy nasledovne:

Piatok, prvý a veľmi ťažký zápas sme odohrali proti dievčatám z Hradca Králové. V polčase sme prehrávali dokonca o 20 bodov. No trpezlivou a cieľavedomou prácou sme do konca štyridsiatej minutý zápas dohrali v stave 66:66. Nasledovalo predlženie ktoré sme využili v náš prospech najtesnejším rozdielom jedného koša 72:70.Zápas bol obzvlášť ťažký nakoľko sme boli a ešte stále sme v poznávacej a zvykajúcej si fáze na seba.

Druhý zápas sme nastúpili proti domácemu kádru z Popradu. V tomto zápase sme od začiatku viedli a určovali tempo. V poslednej štvrtine nám dochádzali sily, ale víťazstvo sme ustrážili v pomere 69:57.

Sobotu ráno nás čakali Košičanky. Zápas mal podobnú charakteristiku ako s Popradom, kedy nám posledná štvrtina takpovediac uchádzala. A s týmto problémom poslednej štvrtiny sme sa potrápili až do konca turnaja. Zápas dopadol v náš prospech 52:69.

Pri  stretnutí so Sereďou  sme očakávali veľký basketbalový boj, nakoľko sme mali rovnaký počet víťazstiev a aj výsledky bodov sa zhodovali. Dievčatá veľmi milo prekvapovali zo zápasu na zápas. Či už kolektívne, ale aj v individuálnom ponímaní. Bojovnosť a nasadenie im nebolo možné uprieť. Samozrejme bolo aj množstvo chýb, ale vieme, čo treba naprávať a na čom pracovať. Zápas sme ukončili s 30 bodovým rozdielom  pre Nitrianky 45:75

Záverečný zápas sme odohrali s družstvom z Ružomberka. Ich sympatický výkon nestačil na nitrianske basketbalistky - 46:82 pre BKM JUNIOR UKF NITRA.

Dúfam , že rastúci smer našich výkonov bude pokračovať v celej tohtoročnej sezóne. Už 7 a 8.9 si naše hypotézy overíme na ďalšom turnaji v Budapešti a 21 a 22.9. sa predstavíme na domácej pôde v Nitre.

Do týchto bojov snáď už nastúpime v plnej sile. Domča, Džakuz, Saša, Monča, Lara, Lili, Eliška, Peťa, Terez, Naty, Tamy, Simča, Mili, Beky, Viky a trénerské trio.