4.miesto na Champions CUP

15.11.2014 18:57

VASAS Akedémia - BKM Junior UKF Nitra 93-66 (22-10, 30-17, 19-10, 22-29)

B.: Mikulášiková 19, Škublová 9, Dubeňová 9, Martišková 9, Sailerová 4, Bábanová 4, Fehérová 4, Šablatúrová 3, Bochnovičová 3, Malecká 2

 

Odohrali sem asi najslabší zápas na turnaji. Za víťazmi sme zaostávali vo všetkých činnostiach ale hlavne v obranne sme úplne prepadli. Ukázali sme síce bojovnosť, ale to na dobrý výsledok proti tak disponovanému súperovi nestačilo.

Champions Cup bol pre nás veľkou školou. Tak pre trénerov ako aj hráčky. Ukázal nám v akých činostiach zaostávame, kde a akým smerom sa uberá mládežníckjy dievčenský basketbal v Európe. Okrem iného ukázal nám, že bez individuálych činností (útočných aj obranných) vykonávaných v plnom nasadaní nie je možné sa presadiť v Európe . O kvalite turnaja hovorí to, že sa ho zúčastnili majstri krajín, ktoré aj na reprezentačnej úrovni patria medzi elitu Európy (majstrer Ruska - Rusko majster U16, majster Čiech - vicemajster Európy v tejto kategórii, majster Lotyšska -5.miesto na Európe, majster Maďarska - 6.miesto na Európe, majster Talianska - 9.miesto na Európe, majster Chorvátska - 10.miesto na Európe). Ak náš výsledok hodnotíme v tomto kontexte, potom 4.miesto je výborné. Ale na to aby sme dosiahli na medailu a pomýšľali na veľký úspech na takomto turnaji nás čaká veľmi veľa práce, odriekania a  driny. Inak to nejde !!! 

 

Konečné poradie :

1. Umana Reyer Venezia
2. BA Sparta Prague
3. Vasas Akadémia
4. BKM Junior UKF Nitra
5. Soproni Darazsak Akadémia
6. Gloria Moscow
7. BJBS Riga/Ridzene

8. ZKK Vodice