04.12.2016 14:01

MBK Ružomberok - BKM Junior UKF Nitra 74:56 (23:11, 41:28, 51:47).

Body: Kováčiková 16, Martišková 11, Fehérová 9, Dubeňová a Sailerová po 6, Svetlíková 5, Škublová 3.

MBK Ružomberok - BKM Junior Nitra (zdroj: MBK Ružomberok)

Tak ako aj doma,  tak aj na pôde  súpera sme zahrali veľmi pekný a dobrý basketbal. Favorita sme znovu potrápili a škoda začiatku štvrtej štvrtiny a výsledok mohol byť iný. Tretiu štvrtinu sme doknca nad favoritom vyhrali o 9 bodov.

V extralige sme považované za outsidera súťaže, čo naznačuje aj komentár MBK: "Nečakane ju s relatívne slabou Nitrou prehrali o 9 bodov, a skomplikovali si cestu za očakávaným a jasným víťazstvom", avšak hráčky, ktoré nemajú skúsenoti a vekový priemer drusžtva je 18 rokov , svojou agresívnou obranou dokázali potrápiť skúsenejšie hráčky a dokázali tak svoj  hraí potenciál.

Ďaľším nepriaznivým faktom zápasu bolo, že do Ružomberka nás pricestovalo len osem - Kika Ondušková si musela plniť študijné povinosti a Lili Dubeňovú  trápia  zdravotné problémy. V pondelok ju čaká operácia a predpokladaná doba rekonvalescencie je 3-5 týždňov a