Bystrické pumy porazené

05.11.2017 21:16

BKM Junior UKF Nitra - BK ŠKP 08 Banská Bystrica 68:49 (17:18,18:14, 19:11,14:16)

Body: Martišková 16, Horvátová 12, Li. Dubeňová 11, Fehérová 7, Zentková 6, Havranová 6, Kubušová 5, Vajková 3, La. Dubeňová 2,

Natália Martišková bola  našou najlepšie bodujúcou hráčkou

Oproti stretnutiam predtým sme v tomto zápase zachytili úvod a nedovolili súperovi žiadny náskok. Prvá štvrtina bola vyrovnaná, mrzelo nás v nej hlavne zranenie členka Pauly Kubušovej, ktorá zápas už nedohrala.  V útoku sme zbytočne strácali lopty a súper sa držal na rozdiel jedného dvoch bodov.
V druhej štvrtine sme pritvrdili o a zlepšili obranu, dostávali súpera pod tlak a vytvorili si trinásťbodový náskok.   Základ zápasu bola kvalitná obrana. Úvod druhého polčasu jednoznačne patril nám - bystričanskám nevychádzala streľba, kedy 3,5 minúty nepremenili žiadny kôš. Jedenásť bodovou šnúrou sme už vyhrávali 46:22.

V poslednej desaťminútovke  sme nachvíľu  stratili koncentráciu, kedy Banská Bystrica zkorigovala výsledok zápasu.

Laura Horvátová  bráni bystričanku Ozdincovú

Pavol Horička po zápase: "  Začali sme veľmi sústredene a koncetrovane, aj keď úvod stretnutia bol vyrovnaný, ale v priebehu 1.štvrtiny sme získali istotu v obrane a získavali sme náskok. Dnešné víťazstvo je zásluha dobrej obrany, pretože sme Bystricu ubránili  na 49 bodov. V útoku sme hrali kolektívne - bodovalo 9 hráčok a som rád, že nastúpili všetky a  všetky sa rovnakou mierou podielali na víťazstve. V závere sme boli  zbrklí a naháňali sme sa, Bystrica trochu stiahla ten záver  ale ustrážili sme to. Dnes sme si víťazstvo zaslúžili, avšak určite som neni spokojný s dokakovaním, v tejto činnosti musíme byť doslednejší, pretože vo vyrovnaných zápasoch rozhodujú práve tieto maličkosti.