EXTRALIGA - Peter Kováčik pred zápasom so Slovanom

12.11.2016 11:15

Dnes o 16:00 nastúpia naš hráčky proti družstvu - Slovan Bratislava. Po posledných dvoch zápasoch, ktoré boli síce vyrovnané, ale ktoré sme nedotiahli do víťazného konca, sme sa rozprávali s hlavným trénerom družstva Petrom Kováčikom. 
                      

Čaká nás Slovan, súper, ktorý by mal patriť do kategórie poraziteľných. Aké sú očakávania a pokyny pred zápasom?

,,Ideme na Slovan vyhrať. Pripravovali sme sa a myslím si, že to je družstvo, s ktorým môžeme hrať veľmi vyrovnanú partiu, keď budeme zdraví, čo pre nás nie je až také typické. Dnes môžeme dosiahnuť veľmi dobrý výsledok."

Čo je podstatné v tomto zápase, čomu sa musíme vyvarovať, aby sme  zápas dotiahli do šťastného konca ?

Súper má veľmi skúsené hráčky, na ktoré sme sa pripravovali a bude záležať na tom, ako zrealizujeme tú prípravu voči súperovi. Hovorím hlavne o Kozmonovej a ešte o niektorých hráčkach, ktoré sú dôležité. Ak sa nám to podarí, myslím si, že v tomto zápase máme šancu."

                       

V zápase sa rozhoduje aj o tom, kto postúpi priamo do Slovenského pohára a kto pôjde hrať kvalifikačné kolo s Banskou Bystricou. Ovplyvnilo to nejako tréningový proces a psychiku družstva?

,,Určite nie. My ten Slovenský pohár nechceme  za každú cenu hrať, pre nás to má byťpríprava na tie ďalšie kolá. Nevenujeme tomu špeciálnu pozornosťa v súčasnosti sa skôr sústreďujeme na EGBL, tam my vidíme možnosť, aby sme  sa zohrávali. Pokiaľ sa nám Slovenský pohár  vydarí , tak budeme radi, pokiaľ nie, tak nie."

Slovenského pohára sa zúčastňuje sedem družstiev ( Poprad ani Cassovia KE oň neprejavili záujem). Družstvá, ktoré sa po základnej časti umiestnia na 6.-7. mieste musia absolvovať kvalifikačný zápas. S istotou môžeme povedať, že kvalifikačný zápas bude musieť odohrať Banská Bystrica, ktorá tento víkend má voľno, a tak si nemôže už pripísať žiadne body. Ak by sme dnes vyhrali o viac ako 7 bodov , tak automaticky sa dostávame do hlavnej časti SP my. V prípade prehry alebo výhry o 6 a menej bodov, do hlavnej časti postúpi Slovan z 5.miesta a my si zahráme kvalifikačný zápas.

EGBL -  European Youth Basketball League je medzinárodná súťaž, ktorú hrajú levické juniorky. Na základe spolupráce BKM Junior a BKŽ Levice, a zároveň tým, že naše hráčky sú väčšina v juniorskom veku, hovoríme o 3/4 nášho ženského družstva, ktoré hrá túto súťaž.

                       

Aká je nálada v družstve po psychickej stránke, po dvoch prehrách so súpermi, s ktorými sme chceli vyhrať ?

,,Treba si najprv povedať to, že s akým kádrom hráme, odišli nám dve najskúsenejšie hráčky a okrem zápasu s Casoviou Košice sme ešte nehrali kompletne. Na jednej strane ma tie prehry samozrejme mrzia, na druhej strane je tá cesta ešte ďaleká a dlhá aby sme hrali tak ako chceme. Musím baby pochváliť, že sa naozaj snažia a makajú. Na tréningoch je  víťazná atmosféra a treba nám dať len čas na to, aby sme sa zlepšovali."

                       

Ako je na tom momentálne družstvo po zdravotnej stránke ?

,,Chorá je Terez Sailerová, ktorá celý týždeň netrénovala, takisto aj Linda Dubeňová a dva tréningy neodtrénovala Martišková, ktorá prišla v piatok na prvý tréning, ale nemáme s tým nejaké vážnejšie  problémy, pretože ostatné hráčky sú na zápas 100% prípravné."

Máme za sebou polovicu zápasov Extraligy žien. Ako hodnotíte doterajšiu odohranú časť ?  

,,Ničím nás neprekvapila. Neočakával som, že budeme stáť tabuľkovo lepšie. Čo ma prekvapilo je to, že hráčky sa naozaj zlepšujú. Niektoré veci sa nedajú urýchliťa hlavne skúsenosti musíme naberať postupne a myslím si, že náš čas ešte príde."