Iba staršie žiačky vyhrali nad Banskou Bystricou

22.01.2018 14:50

Klubové výsledky za uplynutlý týždeň:
Ženy čakal  zápas proti Ružomberku hneď v úvodnom zápase Slovenského pohára.

ZDROJ SBA: Nitra sa pustila do svojho súpera v úvode s odhodlaním, výškový hendikep nahrádzala bojovnosťou. Na malý moment aj viedla v zápase (3:2), ale Ružomberok zakontroval šnúrou desiatich bodov za sebou. Hráčky MBK zatlačili v obrane, Nitre prestalo v tom momente padať. To bola voda na mlyn, po rýchlych protiútokoch vyhral úvodnú štvrtinu Ružomberok 24:9. V druhej 10-minútovke boli diváci svedkami vyrovnanejšieho diania, na strane „Ruže“ však bola vidieť hráčska kvalita. Tá sa premietla aj do polčasového skóre. Nitra síce niečo ukrojila z manka, ale po dvoch štvrtinách prehrávala 22:43. Obraz hry sa ani po prestávke nezmenil, v bodovo chudobnejšej perióde nedovolila Nitra výraznejšie Ružomberku odskočiť. Až v záverečnej štvrtine sa podarilo definitívne zlomiť odpor súpera, favorizované zverenkyne trénera Juraja Suju napokon dokráčali k hladkému víťazstvu 77:44 nad Nitrou.

MBK Ružomberok – BKM Junior UKF Nitra 77:44 (24:9, 19:13, 12:9, 22:13)

Ružomberok: Walker-Kimbroughová 12, Campbellová a Mištinová po 8, Bozokiová a Ellenberg-Wileyová po 2 (Jackovecová 17, Brownová 13, Moravčíková 9, Belušová 4, Kováčiková 2)

Nitra: Vajková 9, Zentková 7, La. Dubeňová, Havranová a Horvátová po 2 (Fehérová 11, Sailerová 8, Svetlíková 3, Kubušová 0)

Pavol Horička, tréner: „Veľká škoda nášho nekoncentrovaného nástupu, kedy nám súper ušiel. Postupne sme sa dostali do tempa a vyrovnali priebeh hry. Ružomberok potvrdil kvalitu, ale miestami bol náš výkon celkom slušný. Nebyť niektorých lacných chýb, mohli sme prehrať menej ako 20 bodov. Čaká nás nadstavba, kde sa stretneme s hrateľnými súpermi. Chceli by sme sa posunúť na piate miesto, to znamená, že treba doma všetko vyhrať a pokúsiť sa niečo zobrať aj vonku. Škoda, že pre zranenia je nás málo a ani na tréningu nevieme hrať 5 na 5.“

STARŠIE ŽIAČKY:
B. Bystrica - BKM SPU Nitra 75:80 pp (36:32, 71:71),

Svoradová 22, Gažiová 18, Gelnarová 10, Brázdilová 8, Pjonteková 8, Matejová 6, Vágaiová 4, Smolinská 3.

Zvolen - Nitra 78:47 (42:24),

Gažiová 13, Vágaiová 9, Gelnarová 7, Györfi 6, Matejová 4, Brázdilová 2, Matejková 2, Svoradová 2. (Zvolen hrá mimo súťaž.)