Majster Slovenska nenechal nič na náhodu

20.10.2016 15:14

MAJSTER SLOVENSKA NENECHAL NIČ NA NÁHODUBKM Junior UKF Nitra - Good Angels Košice 37:121 (15:27, 9:35, 4:29, 9:30)Body BKM : Kováčiková 13, Fehérová 9, Svetlíková 6, La. Dubeňová 5, Škublová, Ondušková, Sailerová, Martišková 3, Ivanická 1

Laura Dubeňová (3) a Nikol Kováčiková
Pod zobor zavítal  po niekoľkých rokoch trinásťnásobný majster Slovenska. Vedeli sme, že toto bude jeden z najťažších zápasov v sezóne a pred súperom sme mali určite rešpekt. VStup do zápasu bol veľmi dobrý, nezľakli sme sa a dokázali sme GA sekundovať, keď v 8.minúte zápasu sme prehrávali len o 5 bodov, avšak na konci štvrtiny sa začali presadzovať legionárky GA a stav po prvej štvrtine bol o 12 bodov v náš neprospech.Do ďaľších štvrtín hostky nastúpili nekompromistne a nič nám nedarovali. Ťažšie sme sa presadzovali smerom do útoku a v obrane sme museli vynaložiť veľa síl, aby sme súpera dostali odkoša. Chyby na našej strane útoku, boli potrestané rýchlymi protiútokmi, ktorým sme veľmi ťažko zabraňovali. Snaha a bojovnosť sa nám nedá uprieť, dievčatá aj keď boli o hlavu nižšie, o pár kilov chudšie zápas nevzdali a bojovali až dokonca. Potvrdilo sa, že ak budeme ďalej  pracovať na našej agresívnej obrane na loptu, tak práve tá je našou silnou stránkou. Z takýchto zápasov musíme nabrať skúsenosti, ktoré môžeme využiť v ďaľších bojoch na extraligovej pôde.

FACE OF THE MATCH - Soňa Svetlíková po zápase povedala:  "Tento zápas bol pre nás veľkou školou. Hrali sme proti skuseným hráčkam, ktoré každú našu chybu potrestali. Všetky sme sa snažili vydat zo seba maximum a určite sme sa nevzdali. Takéto zápasy nas posúvajú dalej.

Najbližšie nás čaká cesta do šamorína, kedy sa na súperovej palibovke predstavíme 25.10.016