EXTRALIGA: Mladé Košice vyhrali na našej palubovke

14.10.2018 22:47

BKM Junior UKF Nitra - Young Angels Košice 63:73 (30:37)

Body: Martišková 13, Zentková 10, Kubušová 10, Fehérová 9, Dubeňová La. 8, Vajková 7, Kudlíčková 4, Dubeňová Li. 2

 

Pavol Horička - tréner Nitry: 
Náš výkon dnes nebol hodný víťazstva. Znova sme začali hrať až keď zápas bol v plnom prúde a nehrali sme dôrazne a intenzívne celých 40 minút. Pokiaľ sa táto základná vec nezmení, nemôžeme zažívať víťazné zápasy. Košice nás predčili v rýchlosti hry, individuálnej kvalite a vyhrali zaslúžene. My musíme znova pokračovať v tréningu a pokúsiť sa v ďalšom zápase so Slovanom zvíťaziť.  To je jednoznačný cieľ. 

 

Terez Sailerová - hráčka Nitry:
Bol to zápas, ktorý sme mali vyhrať, pretože hráčky, ktoré nastúpili za Košice sú hráčky nášho ročníka. Predčili nás hlavne v streľbe, kedy im padlo skoro zo všetkého a nám nič. Prvý polčas sme zaspali, hlavne v obrane a to nás dobehlo. 

 

Zuzana Žirková - trénerka Košíc:
Presne tak ako som povedala pred zápasom, keď sme dodržiavali naše pravidlá , hrali sme rýchlo a nie profesorsky, tak tá hra vychádzala a to bolo dnes rozhodujúce. Druhý polčas sme si vytvorili náskok , ktorý sme si udržali. teším sa z toho, že Nitra sa nevzdala a bojovali až dokonca. 

 

Petra Bartánusová - hráčka Košíc:
Vedeli sme, že v Nitre nás nečaká nič jednoduché, pretože hrajú veľmi agresívne a tvrdo, a kedže sú na domácej palubovke určite sa chceli ukázať pred domácim publikom Pokiaľ sme hrali našu hru, ktorá spočiatku tak nevyzerala,, tak to vychádzalo ale keď sme sa splašili, tak nám to  Nitra skomplikovala. Dokázali sme sa vrátiť a vyhrali sme zaslúžene.