Na prelome novembra - decembra úspešné len mini

02.12.2019 08:50

Počas víkendu kedy sme sa presunuli už do mesiaca december, sme dokázali zo šiestych zápasov vyhrať iba dva.

U12
BK Vráble - BKM Junior UKF Nitra 6:57 (3:34) a 11:58 (7:30)
Buchová 34, Dovičovičová 18,  Žigová 16, Korecová 8, Takáčová 7, Podobová 6, maríková 6, holbíková 6, Pavelová 6, Bírová E. 4, Bírová L. 2, Balková 2.

Družstvo Vrábel, ktoré vedie tréner Lajcha hráva svoje zápasy na ZŠ Škultétyho v Nitre, takže sobotné ráno sme to na zápas nemali ďaleko.  V zápasoch sme dominovali a s chuťou si zahrali. Pozitívom zápasu je, že skoro všetky hráčky, ktoré nastúpili na ihrisko, sa strelecky dokázali presadiť.

Momentálne nám v tabuľke v kategórií staršie mini patrí tretia priečka. Pred nami sú družstvo zo Šamorína a Starej Turej. Naša bilancia je osem zápasov a šesť výhier.

U14
BK Slovan Bratislava – BKM Junior UKF Nitra MS

Prvý zápas 53:34
Rybarová Táňa  14, Ševčovičová  9, Buchová Julka 5,

Druhý zápas - 51:33
Buchová Julka 11, Rybarová Táňa  8,  Varačková 4,  Ševčovičova  4,

Žiačky si z Bratislavy odnášajú prehry. Veľká škoda bodov, ktoré sme dnes zbytočne zahodili, výsledky mohli byť úplne iné. Chýbala nám koncentrácia pri zakončovaní. To čo sme mi nedali, premenil súper. Tréningové a zápasové tempo sú odlišné, a preto hlavne na tréningoch treba ísť na 150%, aby sme to potom v zápasoch dokázali zúročiť. Je veľkou škodou, že toto družstvo bodovo ťahajú 3-4 hráčky. Je potrebné, aby sa aj ostatné hráčky na ihrisku dokázali presadiť.

Družstvo žiačok nastupuje mimo súťaž (MS) a momentálne nám v tabuľke patrí posledná priečka. Dokázali sme poraziť zatiaľ len družstvo zo Žiliny v jednom zápase, ktorý sme vyhrali o jeden bod. Koniec sezóny ešte nie je, preto treba zamakať, dať hlavy hore a na každý  zápas nastúpiť s veľkým chtíčom  po víťazstve. Niekedy nás aj prehry dokážu posunúť vpred.

(zdroj foto: Vlado Fábry - BK Slovan)

U17

Zápasy, ktoré nám môžu skomplikovať postupovú situáciu.
BK AŠK Slávia Trnava – BKM Junior UKF Nitra 80:54 (47:20)
Svoradová 31, Matejová 8, Gažiová 6, Gelnarová 4, Vágaiová 3, Brázdilová 2,

Zápas je veľmi ťažko hodnotiť. Nekoncentrovanosť? Zľaknutie sa súpera?  Laxný prístup? Alebo sme len odišli psychicky?  Z tohto zápasu si treba zobrať veľké ponaučenie - nie na pár minút po zápase v šatni, ale celkovo a dlhodobo. So súperom sme dokázali uhrať skoro regulárny druhý polčas (tretia štvrtina 21:12, štvrtá štvrtina 12:22), ale nebolo nám to platné nič. Nakoľko sme v prvých piatich minútach zápasu nedali ani kôš, a keď na tabuli  svietil stav 19:0 vyzeralo to s nami naozaj zle.  Za 20 minút sme dokázali premeniť len dvadsať bodov (polčas 47:20). Súper  si svoj náskok pohodlne vytvoril v prvom polčase, kedy nás dostal rýchlymi protiútokmi a úspešnou trojkovou streľbou. My sme v zápase nedodržali obranné, útočné a hlavne individuálne zásady, kedy sme mnohokrát mali problém  s prenesením lopty na druhú stranu, hrou 1:1, doskakovaním...

MBK Stará Turá – BKM Junior UKF Nitra 88:75 (50:33)
Svoradová 24, Brázdilová 18, Gažiová 14, Gelnarová 11, Matejová 4, Vágaiová 4,

Stará Turá u nás doma vyhrala po predĺžení, takže sa dal očakávať dobrý a vyrovnaný zápas, nasvedčovala tomu aj prvá štvrtina (20:20).   Zbytočnými stratami sme sa v druhej štvrtine pripravili o víťazstvo. Súper si v nej dokázal vytvoriť sedemnásť bodový náskok (stav štvrtiny 30:13). Tretiu aj štvrtú štvrtinu sme dokázali vyhrať v pomere 22:24 a 16:18.

Momentálne družstvu kadetiek patrí štvrtá priečka pred Vianocami nás čakajú ešte domáce zápasy so Slovanom Bratislava a Sereďou.

(Zdroj foto: fb-MBK Stará Turá)