Nadstavbovú časť sme začali víťazne

12.02.2017 16:52

BAM Poprad - BKM Junior UKF Nitra 50:61

 (20:9, 8:13, 6:22, 17:17)

Kováčiková 18, La. Dubeňová 15, Fehérová 14, Martišková 7, Škublová (Svetlíková 5, Sailerová 2, Ondušková,
Li. Dubeňová, Ivanická, Migová).

(zdroj: Richard Hudeček)

Po dlhšom čase sme konečne nastúpili na zápas v kompletnom zložení. Prvý polčas bol z našej strany veľmi rozpačitý a úvod stretnutia sa nám nepodarilo zachytiť. Po porade v šatni cez polčasovú prestávku sme nastúpili do druhého polčasu s odhodlaním vyhrať.  Stredaním rôznych typov obrán sme vyviedli súpera z koncentrácie, ktorý mal problém presadiť sa v útoku. Zlepšili sme najmä doskakovanie v obranej časti a vytvorili si  bodový náskok, ktorý sa nám do konca zápasu podarilo udržať. O víťazstvo v Poprade sa postaralo všetkých jedenásť hráčok.

Milan Černický, tréner BAM Poprad: "Zápas nám nevyšiel, ale začiatok tomu vôbec nenasvedčoval. Polčas sme v pohode vyhrali, ale treba zložiť poklonu súperovi, ktorý hral moderný a agresívny basketbal. Veľké problémy sme mali s jeho obranou. Teraz sa bude chcieť na nás dotiahnuť aj Nitra. Pevne verím, že táto facka nám pomôže. Možno, že sme aj mojou vinou hrali až príliš pohodovo, v ďalších zápasoch treba pritvrdiť."
 (Zdroj:  Richard Hudeček)

Peter Kováčik, tréner Nitry: "Do zápasu sme nevstúpili najlepšie, hlavne prvá štvrtina bola z našej strany nevydarená. V druhej sme vyrovnali hru, prvý polčas bol napokon prijateľný. Úplne iný bol priebeh druhého, kedy sme zmenili obranu, hrali sme veľmi agresívne, jednoducho. Tretiu štvrtinu sme vyhrali 22:6, čo bol rozhodujúci krok k tomu, aby sme v poslednej časti výsledok len udržiavali. Záver sme zvládli s úplným prehľadom, čo bolo dobré. Hrali sme totiž proti skúsenému a dobrému súperovi."
(Zdroj: Ladislav Odráška)

Viac o zápase:

https://spis.korzar.sme.sk/c/20457090/popradske-basketbalistky-dostali-facku-od-nitry.html#storm_gallery_56572 

https://nasanitra.sme.sk/c/20457035/cenny-ulovok-spod-tatier.html#ixzz4YUFHPEnu