1.zápas: 39:38 (19:13)
Body: Svoradová 17, Vagaiová 7, Brázdilová 4, Gažiová 4, M. Matejová 4, Györfi 2
2.zápas: 60:33 (34:9)
Body:Brázdilova 9, Svoradová 6, Vagaiová 5, M. Matejová 4, Gažiová 3, Pjonteková 3, T. Matejová 2, Smolinská 1

Rozlosovanie zápasov kategórie - žiačky rozhodlo tak, že znovu sme medzi zápasmi mali až mesačnú prestávku. Po poslednom zápase, kedy sme porazili doma Ivanku p. Dunaji, bol toto prvý zápas v tomto roku na palubovke súpera. Novému Mestu nad Váhom patrí prvá pozícia a je na čele tabuľky s jednou prehrou - od nás, preto sa očakávali kvalitné a vyrovnané zápasy, v ktorých my môžeme ukázať našu hru. To sa však nestalo ani z časti.

V prvom zápase, v ktorom sme prehrali o jeden bod, sme sa trápili. V bodovo nie veľmi atraktívnom zápase, sme počas celého zápasu veľmi zle bránili a nedokázali sme vyvinúť tlak na súpera. V prvej štvrtine sme dokázali premeniť iba jeden kôš. V zápase nás bodovo držala najmä Aďa Svoradová, ktorá síce nepremenila víťazný kôš, ale zápas nebol o poslednej nepremenenej príležitosti, ale o tých streleckých pozíciách, ktoré sme si v zápase zahodili. Úspešnosť streľby zo stredných vzdialeností bola 29/5.

Druhý zápas sa veľmi ťažko komentuje. Podali sme najhorší výkon v sezóne. Nechceli sme hrať, nebojovali sme, opustili sme sa. Prehra o 27 bodov je veľmi zahanbujúca.  Po prvom polčase sme prehrávali 34:9!!!
Fakty z druhého zápasu:
* Za prvý polčas sme iba 8x dokázali vystreliť spod koša a 2x zo strednej vzdialenosti ( spolu 10 streleckých pokusov)
* 20 stratených lôpt v druhej štvrtine
* 1 získaná lopta v tretej štvrtine

Pre každú hráčku by to mala byť pocta ísť na ihrisko a ukázať čo v nej je, a že jej tréner preukázal dôveru.  hráč, ktorý je na ihrisku, by v tom momente mal odovzdať zo seba všetko a mal by bojovať o každú jednu loptu. Bojovať nie, kvôli tomu, aby sme sa hnali za víťazstvami, ale kvôli tomu, že prezentuje seba, svoj klub, svojho trénera a svoj tím.

Na tieto zápasy treba rýchlo zabudnúť, avšak zobrať si z nich jedno veľké ponaučenie - náš výkon nemôže byť odovzdaný a aj keď sa nedarí, treba zabrať a zabojovať