Odvetná časť pre nás začala úspešne

12.02.2017 15:30

BKM Junior UKF Nitra - BK Klokani Ivanka pri Dunaji 52:45 (29:24)
Body: Svoradová 13, Gažiová 11, Brázdilová 10, Smolinska 6, Matejková 4, Vágaiová 4, Pjonteková 3, Györfi 1. 


BKM Junior UKF Nitra - BK Klokani Ivanka pri Dunaji 53:43 (22:30)
Body: Gažiová 23, Svoradová 10, Gelnarová 4, Matejková 3, Vágaiová 3, Brázdilová 3, Matejová M. 2,
Matejová T. 2, Smolinská 2, Pjonteková 1,


V súboji o loptu Tamara Pjonteková

Po mesačnej prestávke nás čakal súper z kategórie ťažkých a zároveň súper, ktorý nás túto sezónu dokázal raz poraziť, a to na ich domácej palubovke v hneď v prvom kole súťaže žiačok. Vedeli sme čo nás čaká a na čo musíme v zápase eliminovať, aby sme boli úspešní. Súper z Ivanky má vo svojom družstve šikovnú podkošovú hráčku, ktorá je tvorcom hry.

Už prvá štvrtina naznačila, že zápasy nebudú jednoduché a vybojovať si ich môžeme iba dobrou obranou a odstavovavím. Mali sme veľmi dobrý vstup v prvom zápase do druhej štvrtiny, kedy sme dokázali skórovať z rýchlych protiútokov a šnúra 13:0 sa nakoniec ukázala ako víťazná.
V oboch zápasoch bola vidieť, že mesiac voľna od zápasov nám neprospieva a niektoré hráčky  sa ťažko zaraďujú do hracieho tempa. 

Aďa Svoradová - jedna z najlepších strelkýň zápasu

V druhom zápase sme priebeh stretnutia dokázali obrátiť v náš prospech až v druhom polčase. Napriek výhre, náš výkon nebol ideálny a dobrý dojem z herného prejavu pokazilo množstvo chýb na našej strane. Asi najväčším problémom  je zbrklé zakončovanie a neváženie si lopty v útoku. Naše útoky končia po prvej prihrávke v piatej sekunde útoku streľbou z vonka. No napriek množstvu chýb, sme radi, že sme obe stretnutia vyhrali. čaká nás znovu mesačná prestávka a v nasledujúcom kole nás čaká BK Nové Mesto nad Váhom.

FAKTY ZO ZÁPASU: 

* Úspešnosť trestných hodov: 63/ 28,  44% 
* počet stratených lôpt v druhom zápase: 43 (počet  získaných 13)
* pomer útočných a obranných doskokov v 1Q prvého zápasu  oboch družstiev: 2:15  


Petra Matejková - koncentrácia pri TH