BAM Poprad - BKM Junior UKF Nitra 75:58
(17:15, 25:18, 13:12, 20:12)

Body BKM : La. Dubeňová 23,  Kováčiková 14, Fehérová 8, Li. Dubeňová 6, Škublová 4, Ivanická 3, Migová, Ondušková, Sailerová
Body Poprad: Ivančáková 17, Petríková 17, Hadačová 13,...

Úvod zápasu lepšie zachytili domáci a naznačili nám, že to nebude ľahký zápas. Prvé úspešné body za naše družstvo premenila Laura Dubeňová, ktorá spoza trojkového oblúka v priebehu pár minút dala za sebou dve trojky a ujali sme sa vedenia 4:6. Prvá štvrtina bola veľmi vyrovnaná a družstvá sa doťahovali a striedali vo vedení. Druhú štvrtinu  sme začliali výbornou obranou, kedy sme nepustili súpera na zakončenie do 24 sekún, avšak to isté sa následný útok opakovalo aj na našej strane. Na dostrel súpera nás držali iba trojky. Z osemnástich bodov v štvrtine bolo 15 bodov z trojok, na ktoré vždy v následnom útoku domáce hráčky vedeli úspešne odpovedať. Poprad nás nepúšťal do ľahkých zakončení ani do prienikov.  Päť sekúnd pred polčasovým klaksónom po zisku lopty zakončovala Niki, za stavu 42:33 spoza trojky, ale jej pokus bol neúspešný.

Petra Škublová a s 23 bodmi Laura Dubeňová (zdroj: Richard Hudeček)
 Po zmene strán, sme sprvilo zopár chýb, ktoré súper automaticky trestal a stále sme sa nevedeli dostatočne presadiť v útoku. (Celkovo sme v zápase dostali až 21 bodov  po strate lopty). Prvé body sme dali až skoro po  troch minútach hry, kedy Nika Kováčiková premenila trestné hody. Domáce si udržiavali získaný náskok z druhej štvrtiny. Za stavu 55:45 sme odhodlane nastúpili do poslednej desťminútovky, aby sme sa pokúsili o zvrat zápasu. Laura premenila dala kôš s faulom, pri šestke už taká uspešná nebola. Následne sme dokázali  získať loptu, kedy sme dobre pozične bránili a hráčky Popradu nestihli zakončiť do 24 sekúnd.  N. Kováčiková získala faul, premenila oba trestné hody a znížila na rozdiel šesť bodov.  Potom však nastala desaťbodová šnúra domácich hráčiek. Za stavu 65:49 si tréner Kováčik zobral time-out, po ktorom dokázala skórovať iba Nika ôsmymi  bodmi a Viki premenila šestku.

BAM Poprad - BKM Junior UKF Nitra  75:58 (zdroj: Richard Hudeček)

Našou najlepšou strelkyňou bola Laura Dubeňová, ktorá mala 100% úspešnosť streľby za tri body - 5/5, doskočila 11 lôpt a zaznemenala 23 bodov ( double - double)

Petra Škublová bráni jednu z najproduktívnejších hráčok Popradu - č.20 Petríková (zdroj: Richard Hudeček)

Peter Kováčik, tréner: "Zápas bol dlhý čas veľmi vyrovnaný, na konci prvého polčasu sa súper dostal na rozdiel deviatich bodov. V priebehu druhej polovici zápasu sme sa dostali na rozdiel šiestich bodov, ale nemali sme dostatok trpezlivosti na to, aby sme využili všetky vypracované možnosti. Zápas mal svoju vysokú kvalitu, obe družstvá hrali na hranici agresivity. Nám sa, tak ako v domácom zápase s Popradom nevydaril záver. Môžem zodpovedne povedať, že rozdiel na konci stretnutia nevystihuje pomer síl ani kvality jednotlivých družstiev. (zdroj: Ladislav Odráška)