PRIBINA CUP 2017

10.09.2017 17:12

Prvé prípravné zápasy -  domáci turnaj nás preveril pred začiatkom sezóny

 8.-10.9.2017

Prvé prípravné zápasy sme odohrali na domácej palubovke - medzinárodný turnaj za účasti jedného rakúskeho a dvoch maďarských družstiev preveril naše silné aj slabé stránky. 
Prvýkrát sa na nitrianskej palubovke predstavili nové hráčky, ktoré posilnili náš klub: Laura Horvátová, ktorá predtým obliekala dres Piešťanských Čajok, Noemi Kovácsová z Košíc a tiež Viki Havranová z Levíc. Po  basketbalovej odmlke sa do hry zapojila aj Miška Zentková, ktorá je odchovankyňou Nitry.


Laura Horvátová bola počas turnaja našou najlepšou strelkyňou.

Ako hodnotí svoje prvé zápasy Laura Horvátová ? "Po 6 rokoch som odohrala v Nitre opäť svoje prvé zápasy na domácom turnaji. Cely týždeň sme sa naň pripravovali, kedy sme boli už celé družstvo pokope. Zápasy som si užila a už sa teším na ďalšie. Turnaj nám ukázal, kde máme medzery a na čom musíme zapracovať, ale s babami máme nastolenú vysokú tréningovú morálku, takže sa toho nebojím."

Na lavičke nášho družstva nemali premiéru iba hráčky, ale aj naša trénerská dvojica Pavol Horička a Zuzka Babariková. Ako hodnotí turnaj náš hlavný tréner? 
Pavol Horička: "Domáci turnaj bol pre nás vhodnou príležitostou k otestovaniu našich schopností. Som veľmi rád, že naše pozvanie prijali kvalitné družstvá z Maďarska a Rakúska. Pinkk Pecs je pravidelný účastník FIBA Eurocupu a majster Maďarska spred 3 rokov, Flames Viedeň zase vicemajster Rakúska.
Všetky 3 zápasy mali dobrú úroveň a dostatočne nás na úvod sezóny preverili. Všetky hráčky mali príležitosť ukázať, či sa vedia presadiť a či dokážu plnit úlohy, ktoré im kladieme. Zápas s Pecsom bol pre nás veľký sútom, ale ľahko sme sa poddali. Ostatné 2 zápasy sme zvládli lepšie,najmä ten dnešný s Budapešťou. Prial som si, aby bol čo najvyrovnanejší až dokonca, pretože len taký núti hráčky hrať a rozhodovať sa v hre pod tlakom. Napokon sa to do bodky splnilo s víťazným koncom pre nás. Nie som spokojný s niektorými činnostami, najmä s doskakovaním a niektorými obrannými činnosťami. Máme však ešte do ligy čas pracovať na odstránení týchto nedostatkov. Celkovo turnaj hodnotím pozitívne. Splnil naše očakávania." 


Michaela Zentková  

Dvadsaťosemročná pivotka Miška Zentková: "Som veľmi rada, že svoju 'premiéru' som absolvovala práve v domácom prostredí a pred domacím publikom. Jeho podpora bola priam citeľná. Myslím, že turnaj Pribina cup splnil svoj účel v prípravných zápasoch. Priniesol nám medzinarodnú konfrontáciu, ukázal nám herné činnosti, na ktorých musíme popracovať, ale aj mnohé pozitíva našej hry. Mňa osobne motivoval do daľšej práce. Ťažké a vyrovnané zápasy boli dobrou previerkou, nielen fyzickou, ale aj psychickou. Z tohto pohľadu druhé miesto bolo pre nás takým zadosťučinením za odmakanú letnú prípravu a súčasne akýmsi prísľubom možností v novej sezóne. Verím, že divákom sa táto 'ochutnávka' basketbalu páčila a prídu nás povzbudiť aj v ďalších zápasoch!"

Miška Zentková je odchovankyňa Nitry, a aj keď počas svojej kariéry obliekala aj iné dresy okrem nášho, tak po pár rokoch ju to znovu prilákalo naspäť do Nitry. "Keďže 'pár' sú dva, povedať po 'pár' rokoch je celkom výstižné.  Presne toľko som nestála pod košmi. Na palubovky som sa vrátila práve pre ten pocit. Pre pocit, keď sa postavíš na ihrisko s ďalšími ľudmi rovnako zblaznenými do basketbalu a bojujete pre ten istý cieľ. Bavit sa basketbalom. Vyhrať nielen nad súperom, ale šasto aj sám nad sebou. Zdielať spolu rovnakú vášeň pre tento šport. Je úzasné byť súčasťou takého niečoho. To je to, čo mi v živote posledné dva roky chýbalo. Baby sú skvelé osobnosti a ja som vďačná za tento kolektív. A samozrejme ma pri srdci hreje to, že si konečne zahrám najvyšsiu súťaž v drese rodného mesta!"


Výsledky turnaja:

BEAC Budapest - Pinkk Pécs 66:76 (12:21,22:17,22:23,10:15)

BKM Junior UKF Nitra - Basket Flames Wien 72:56 (20:15, 15:16, 20:12,17:13)

BEAC Budapest - Basket Flames Wien 51:42 (13:8,16:5, 8:19,14:10)

BKM Junior UKF Nitra - Pinkk Pecs 42:73 (11:16,6:18, 9:21,16:18)

Pinkk Pecs - Basket Flames Wien 92:47

BKM Junior UKF Nitra - BEAC Budapest 67:60 (23:22, 15:16, 14:12, 15:10)

1. Pinkk Pec (Maď.)

         2. BKM Junior UKF Nitra

           3. BEAC Budapest (Maď.)

                    4. Basket Flames Wien (Rak.)   


Spoločná fotografia BKM Junior UKF Nitra a  BEAC Budapest. Súboj o 2. miesto na turnaji sme lepšie zvládli my.