12.02.2018 21:31

BKM Junior UKF Nitra – Young Angels 2003 Košice 47:52 (22:27)

Body Nitra:

Štvrtiny: 7:11; 15:16, 15:12, 10:13,

Prvá konfrontácia družstiev Nitry a Košíc (2003) priniesla zaujímavý prvý zápas. Hráčky Nitry obsadili druhé mieste vo svojom regióne z bilanciou 11 výhier a 1 prehra so skóre 851:606, pričom hráčky Košíc vyhrali svoj región v pomere 12 výhier a 0 prehier a so skóre 1014:395.

Prvá štvrtina sa niesla vo vyrovnanom súboji obidvoch družstiev. V úvode lepšie začali domáce hráčky, ktoré vyhrávali 4:0. Hráčky Košíc zabrali na obrátkach a postupne dotiahli náskok domácich. Nakoniec po spoznávaní súpera a úvodnom oťukávaní prvý štvrtinu vyhrali hráčky Košíc v pomere 11:7.

V úvode druhej štvrtiny obidve družstvá začali trestnými hodmi, v ktorých úspešnejšie boli hráčky Nitry (Nitra 1/2, Košice 0/2). Obidve družstvá bojovali s vysokým nasadením a päť a pol minúty dokonca štvrtiny sa Nitra dostala do vedenia o 1 bod (15:14). Hráčky Košíc prestali dávať jednoduché koše. Štyri minúty do konca štvrtiny hráčky Košíc vyrovnali  ma 17:17.

Tretia štvrtina sa niesla vo vyrovnanom súboji. Hralo sa vo vysokom tempe. Môžem povedať, ak by hráčky Nitry premenili jednoduché koše, tak by sa ujali celkového vedenia. Hráčky Nitry vyhrali štvrtinu o 3 body (15:12), celkový stav po 3 štvrtine 37:39.

Hráčky Košíc v štvrtej štvrtine nasadili vysoké tempo a nastrieľali hráčkam Nitry 11 bodov. Hráčky Nitry dali svoje prvé dve body až po 6 minútach a 40 sekundách. 45 sekúnd pred koncom zápasu sa Nitra dotiahla na 3 body, záver štvrtiny nezvládli a prehrali štvrtinu o 3 body 10:13. Celkový stav zápasu 47:52 pre hráčky Košíc.

Bol to pekný a sympatický zápas obidvoch družstiev. Zápas z môjho pohľadu rozhodla štvrtá štvrtina, v ktorej sa hráčky Nitry nedokázali dlhú dobru presadiť.

Ing. Jakub Bačovčin

BKM Junior UKF Nitra – Young Angels 2004 Košice 73:36 (42:18)

Body

Štvrtiny: 18:13, 24:5, 14:10, 17:8,

V tomto zápase sa predstavili hráčky Nitry proti druhej košickej dvojičke Young Angels 2004 Košice. Hráčky Košíc postúpili do nadstavbovej časti z druhého miesta s bilanciou 10 výhier a 2 prehry a so skóre 682:438.

Zo začiatku prvej štvrtiny to bol kostrbatý výkon obidvoch družstiev. Hráčky Nitry dávali body hlavne z trestných hodov, hráčky Košíc zasa z hry. Päť a pol minúty pred koncom štvrtiny hráčky Košíc dosiahli 5 osobných chýb, čo výrazne využili hráčky Nitry. Hráčky domáceho celku hrali disciplinovane, stiahli 2 bodový náskok Košíc a dve minúty pred koncom štvrtiny vyhrávali o 4 body (13:9). Hráčky Nitry pokračovali v nasadenom tempe až do konca štvrtiny a štvrtinu zaslúžene vyhrali 18:13.

Hráčky Nitry ani v druhej štvrtine nepoľavili a pokračovali vo vysokom tempe. V tretej minúte hráčky Nitry stratila jednoduchú loptu pri rozohrávke, hráčka Košíc sa dostala do protiútoku, no z ľahkej pozície neskórovala, pretože domáca hráčka sa nevzdala a nasadila krásny blok. Pre mňa to bol najkrajší okamžik zápasu. Jeden a pol minúty pred koncom štvrtiny hráčky Nitry predviedli výbornú obranu a nedovolili svojím súperkám za 24 sekúnd vystreliť na kôš. V druhej štvrtine sa domáce hráčky prezentovali výbornou obranou a svojím súperkám dovolili streliť iba 5 bodov. Domáce hráčky druhú štvrtinu jednoznačne ovládli, vypracovali si 19 bodový náskok (25:4), a svoje vedenie navýšili na rozdiel 24 bodov. Polčasový stav 42:18 pre Nitru.

Hráčky Nitry nepoľavili ani v tretej štvrtine, pokračovali vo vysokom tempe. Hráčky hosťujúceho družstva sa znova v polovici štvrtiny dopostili 5 osobných chýb, čo im nedovolilo vyhrať ani tretie štvrtinu. Hráčky domáceho celku svoje vedenie navýšili už na 28 bodov.

Ani v poslednej štvrtine sa obraz hry nezmenil, Nitrianky pridávali bod za bodom a výbornou obranou nepúšťali Košičanky k ničomu. Nitrianky vyhrali štvrtinu 17:8 a zápas vyhrali vysokým rozdielom 37 bodov (73:36).