Prvý BASKET KEMP nášho klubu

15.08.2020 20:48

Basketkemp BKM Junior UKF Nitra za nami.

Náš klub v tomto roku prišiel s novou myšlienkou zatraktívnenia letnej prípravy vo forme Basketkempu 2020. Myslíme, že po skončení kempu môžeme všetci povedať: „Bol to super nápad a super týždeň.“ Areálom ZŠ Tulipánová a mestským parkom Nitra sa týždeň ozýval buchot basketbalky. Stihli sme 10 kvalitných tréningových jednotiek, 10 zábavných súťažných funblokov, absolvovali sme 4 bloky v anglickom programe English is easy – sport is best, zmrzlinovú párty a celkovo výborne strávený čas so spoluhráčkami a priateľmi nášho klubu.

Tridsať kemperov a kemperiek bolo rozdelených do troch tímov. Prvý tím tvorili naše najmladšie, pod vedením trénera Jakuba Čomaja sa zoznámili najmä so základmi basketbalu. Z čoho máme veľkú radosť, je hlavne to, že prišlo kopec nových dievčat. Druhý tím pod vedením známeho dua Podobo - Takáč boli hlavne naše staršie a mladšie mini. Tretí tím, boli naše najstraršie kemperky, ktoré patria do kategórie žiačok. Na kempe im hlavnými trénermi boli Dada Vajková a Jakub Horinka. 

Tréningové jednotky boli zamerané na všeobecný rozvoj pohybových schopností a basketbalové herné činnosti jednotlivca. Vo funblokoch sme si zabojovali v hrách Dominosúboj, Strážcovia pokladov, Zlodeji a policajti, Behavé človeče, Mix basket turnaj. Aby sme nakopli aj hlavičky po prázdninách, sme si mozgové závity potrápili v súťažiach na pamäť a logiku. Keď sa nám už parilo z hláv, vychladila ich zmrzlinová párty. Motiváciu do ďalšej roboty nám prišla urobiť naša bývalá hráčka a úspešná odchovankyňa klubu BKM Nitra – Rebeka Mikulášiková. Porozprávala nám čo jej basketbal v živote dáva a ako jej otvára dvere do sveta. Podelila sa o zážitky s mládežníckych kategórií, extraligové zážitky, skúsenosti s reprezentácií SR, ale aj skúsenosti, ktoré naberá vo svojom súčasnom klube v ženskej univerzitnej lige v USA.

Na záver sme si vyhodnotili Best kemperov, ktorí nazbierali najviac bodov počas tohto týždňa a ocenili ich vecnými cenami. No z kempu neodišiel nikto s prázdnymi rukami. Všetci si odniesli kempové tričká, drobný darček a hlavne zážitky zo super týždňa.

Chceme poďakovať všetkým, ktorí priložili ruku k príprave a realizácií nášho 1. basketkempu a hlavne všetkým kemperom.

Boli ste super a veríme, že sme sa spoločne naladili na sezónu 2020/2021.

S pozdravom a poďakovaním za super týždeň tréneri: T. P. D. JČ. JH. a mamospojky Eli, Terez, Rebeka