BKM Junior UKF Nitra - ŠKP 08 Banská Bystrica 51:56

(17:15, 7:17, 14:19, 13:5)

Body: Sailerová 10, Kováčiková 10, Fehérová 8, La. Dubeňová 7,
Martišková 5, Škublová 4, Migová 4, Svetlíková 3.

Zápasy s Banskou Bystricou bývajú vždy napínavé a dramatické a nebolo to inak ani v druhom kole nadstavbovej časti o 5.-8. miesto.
Zachytili sme úvod stretnutia a ujali sme sa vedenia v prvých minútach zápasu.

Priebeh celej prvej periódy bol vyrovnaný a družstvá sa striedali v dvojbodovom vedení. Prvú časť zakončila úspešne tri sekundy pred koncom štvrtiny Terez Sailerová strelou za dva body. Začiatok druhej štvrtiny mal podobný priebeh do piatej minúty, druhá päťminútovka patrila Bystričankám, ktoré si vytvorili desaťbodový náskok.

Tretia štvrtina priniesla búrlivý priebeh. Bystrica si stále udržiavala svoj náskok z II.štvrtiny, no počas troch minút neskórovalo ani jedno z družstiev a hra sa prelínala zo strany na stranu.  Za stavu 28:42 dostal domáci tréner p. Kováčik, prvú technickú chybu v siedmej minúte (čas 3:42) a hneď vzápätí dostal druhú, po ktorej  musel opustiť halu. Daná situácia nachvíľu poznačila naše hráčky na ihrisku a zdalo sa, že za stavu 31:49 je zápas rozhodnutý. Bystrica si vytvorila najväčší až osemnásťbodový rozdiel. Posledné minúty štvrtiny patrili nám a za mohutného povzbudzovania fanúšikov, hráčky ukázali, že vedia bojovať.  Terez Sailerová a Natália Martišková zavelili do boja úspešnými trojkami.

Vstup do štvrtej štvrtiny bol zase hluchý  pre obe družstvá, po štyroch minútach hry sa na našej strane presadila Terez a hneď v zápätí na opačnej strane Števulová. Po týchto dvoch košoch prišiel zase skoro trojminútový bezbodový úsek. Dve a pól minúty pred koncom  Laura Dubeňová úspešnými trestnými hodmi znížila na rozdiel desiatich bodov a za minútu sme  dokázali stiahnuť súpera na šesť bodov minútu a pol pred koncom. Každý v hale dúfal, že strelecké pokusy  za tri body budú úspešné, no premenená trojková strela prišla až šesť sekúnd pre koncom z ruky Niki Kováčikovej.

Po dvoch technických chybách trénera viedol družstvo Pavol Horička (asistent trénera)

HLASY TRÉNEROV PO ZÁPASE:

Peter Kováčik, Nitra: Zápas  sa na začiatku pre nás vyvíjal relatívne priaznivo, boli sme vo vedení, hlavne hovorím o prvej štvrtine. Druhej a hlavne v tretej sme stratili tento náskok, prestali sme dobre brániť. Až štvrtá štvrtina ukázala, že vieme doskočiť lopty pod naším košom, zlepšili sme obranný doskok a zjednodušili sme prechod do útoku. Výsledok je pre nás prijateľnejší ako bol výkon.

Miloslav Michalík, Banská BystricaSme radi za víťazstvo, poraziť Nitru v tejto situácií, ktorú mali, mali psychicky navrch po víťazstve nad Popradom, bolo ťažké. Ukázali sme svoju kvalitu, ale tretiu a štvrtú štvrtinu z našej strany ja nebudem hodnotiť, pretože sme hrali basketbal na úrovni kadetskej ligy. Môžeme byť len radi, že to dopadlo , tak ako to dopadlo. Nitra mala možnosť otočiť stav, ktorý sme si my vybudovali počas prvej a druhej štvrtiny. Z našej strany to bolo veľmi zlý výkon v druhom polčase, ale tak ako som hovoril minule, rozhodli možno väčšie skúsenosti a možno tými skúsenosťami sme to dokázali uhrať a vyhrali sme.