Rozhodujúce víťazstvo v Košiciach - POSTUP DO FINAL FOUR

12.04.2015 22:53

Young Angels Košice - BKM Junuior UKF Nitra  53:58 (19:25)

Body: Šablatúrová 20, Bochnovičová 10, Fehérová 9, Dubeňová 4, Dobošová 4, Hudáková 4, Ščurková 3, Škublová 2, Martišková 2

 

Aj tento semifinálový zápas priniesol dramatický a veľmi slušný basketbal. Vedeli sme, že nemôžeme rátať s Rebekou ani s Teri. Ale uzdravili sa Domča, Peťa a Naty. Saška, ktorá podala výborný výkon za repre U-16, bola síce celý týždeň chorá, ale v piatok aj sobotu už trénovala a tak sme do Košíc z optimizmom, že potrebné víťazstvo vybojujeme. K dobrej nálade pripel aj príchod Lary, ktorá sa do družstva vrátilia po polročnej absencii. 

Zápas začal pre nás veľmi dobre a Linda bodovala hneň na začiatku zápasu. Prvú štvrtinu sme domáce zaskočili a začali sme oveľa lepšoe ako doma. Vybudovali sme si 7 bodový náskok, ktorý sa neskôr ukázal ako rozhodujúci. V zápase znovu dominovali obrany a túto úlohu (až na poslednú minútu) sme veľmi dobre zvládli. Do polčasu sme udržali náskok z prvej štvrtiny.  Druhý polčas bol veľmi dramatický. Súper nás dotiahol na dva body, ale vždy keď bolo treba sme skórovali. Konečne nám vyšla streľba z veľkej vzdialenosti a Domčine trojky nás stále držali na dištanc od súpera. 8 minút pred koncom sa zdalo, že sme rozhodli. Vyhrávali sme o 13 bodov, dobre sme bránili a vychádzali nám rýchle protiútoky. Potom vška prišiel krátky výpadok v koncentrácii a 3 minuty pred koncom bolo len o 4 body. Ale mali sme Domču a tá znovu vytiahla zázračnu trojku o bolo o 7. Do konca niečo vyše minúty. Potom sme však inkasovali a dosť ľahkovážne stratili loptu a inkasovali. Do koca bolo niečo 50 sekúnd a súper vsadil všetko na jednu karu - fauloval a čakal, že nepremeníma TH. Našťastie mu to nevyšlo. Domča, ktorá bolo v týchto fázach najčastejšie faulovaná ich premieňala s úplnou istotou (až na jednu) a tak sme to dotiahli do úspešného konca. Chcem pochváliť všetky baby, ktoré nastúpili na zápas - nechali tam všetky svoje sily, vyžarovala z nich chuť pobiť sa o víťazstvo  a nezlomná vôľa prebojovať sa do Final Four. Boilo vidieť, že zúročili v tomto zápase všetky skúsenosti z namáhavej sezóny.