Štyri hráčky BKM na Majstrovstvách Európy v Írsku

05.08.2017 20:24

Reprezentácia U18

04.-13. august - IRELAND Dublin - B division

V týchto dňoch prebiehajú Majstrovstvá Európy dievčat do 18 rokov kde náš klub reprezentujú až štyri reprezentantky.


Soňa SVETLÍKOVÁ, Viktória FEHÉROVÁ, Natália MARTIŠKOVÁ, Terez SAILEROVÁ

Po šesť týždňovej príprave si nominovaná na ME U18, aké pocity u teba prevládajú ?

Viki: Veľmi sa teším, že som sa dostala do finálovej 12stky a pevne verím, že sa pobijeme o čo najlepšie umiestnenie.

Soňa: Za seba môžem povedať, že príprava bola náročná tým, že bola dlhá, mali sme sústredenia, kde sme absolvovali kondičnú prípravu a hrali sme 8 priateľských zápasov. Z prípravnych zápasov sa nám nepodaril vyhrať ani jeden, ale o to viac nás to motivuje, aby to na ME bolo už len lepšie. Na prvý zápas sa už všetky veľmi tešíme.

Natália: Nominácia na šampionát vzbudzuje vo mne veľkú zodpovednosť, a taktiež so sebou zahŕňa veľkú dávku skúseností. Som vďačná za túto možnosť a príležitosť.

Koho zo súperov, považuješ za najnepríjemnejšieho a najťažšieho ?

Viki: Myslím si, že každý súper bude niečím iným nepríjemný.

Soňa: Z našej skupiny súperov veľmi nepoznáme, keďže sme sa s nimi v príprave nestretli a neviem povedať kto pre nás bude najviac nepríjemný, pretože každý zo súperov má svoju kvalitu.

Natália: Súperov sme ešte neskautovali, pretože sme doteraz v B divízií nehrali a vačšina je pre nás nová. Samozrejme nemôžeme nikoho podceniť ani preceniť.

Po návrate z ME Vás čaká nová extraligová sezóna. Určite dostanete čas na oddych a regeneráciu. Plánuješ nejakú atrattívnu formmu oddychu?

Viki: Momentálne sa sústredím na ME, to je pre mňa najdôležitejšie, a keď sa vrátim uvidím či pojdem niekam na dovolenku, alebo budem len tak doma oddychovať s rodinou.

Soňa: Áno, plánujem určite dovolenku, pretože po sezóne sme nemali veľa času na oddych a po ME mi dovolenka určite padne vhod. 

Natália:  Po skončení majstrovstiev plánujem do svojej regenerácie zahrnúť dovolenku. Dúfam, že sa moje plány aj naplnia.

Všetky informácie, rozpis zápasov, fotogaléria nájdete tu: https://www.fiba.com/europe/u18bwomen/2017

(Článok budeme aktualizovať o vyjadrenie Terez Sailerovej)