Ťažko ale nakoniec víťazne

01.03.2015 12:38

BKM Junior UKF Nitra - BK Petržlaka 59 : 52 (30:27)

B.: Mikulášiková 21, Dubeňová 12, Fehérová 1 2, Škublová 9, Bochnovičová 3, Šablatúrová 2

Po sobotňajšom neskorom zápase na nás čakal ďaľši ťažký súper z Bratislavy - BK Petržalka, minuloročný extraligista. Úvod nám nevišiel, dve chyby znamenali stav 0:4 a tréner si už v druhej minute bral time. Pomohlo, obrátili sme. Súper nám však nič nedaroval a tak sme prvú štvtinu končili 15:15. Druhá štvrtina nám vcelku vyšla  a vyhrávali sme aj 7 bodovým náskokom, na konci sme sdpravili hrubé chyby a súper znovu dotiahol. Do polčasu sme išli s tesným náskokom 30:29. Druhý polčas bol boj o každú loptu, ale postupne sme bodík po bodíku súperovi odchádzali. Dva a pol minuty pred kocom to bolo o 11 bodov, keď sa do zóny podarili 2x presadiť Linde a veľmi dôležitú trojku zaznamenala Viki. Súper na koci síce stiahol na 7 bodov, ale to bolo z jeho strany všetko. Bol to ťažký zápas a potešilo, že sa baby postupne dokážu vyrovnať ako z fyzickou tak aj vekovou prevahou súpera. Len tak ďalej.