U20 - kúsok od postupu do A divízie

15.07.2017 14:29

Reprezentantky U20 postúpili z prvého miesta v skupine do semifinále a čakajú ich ešte dva zápasy. Ak naša mládežnícka reprezentácia zvládne aspoň jeden z nich postúpi do A divízie. 

Turnaj sa blíži ku koncu a máme reálnu možnosť postúpiť. Aké sú pocity pred poslednými zápasmi ? 

Laura: Myslím, že v tíme celkovo panuje dobrá nálada. Cieľ mame stanovený už od začiatku, no chyba nám ešte jeden najdôležitejší krok, o ktorý sa pobijeme najlepšie ako vieme. Menšia nervozita je,ale to je snáď prirodzené.

Lili: Všetci vieme, prečo sme sem prišli a od začiatku máme stále na zreteli náš cieľ. Podarilo sa nám dostať do semifinále z prvého miesta, teraz však máme pred sebou ten najťažší krôčik, a to vyhrať aspoň jeden z týchto dvoch zápasov. Pripravujeme sa postupne od zápasu k zápasu, preto spravíme všetko preto, aby sme dnešný zápas zvládli čo najlepšie a zabojujeme o finále.

Nika: Postup do A divízie je naozaj velmi blízko, ale zároveň aj ďaleko. Stačí nam síce vyhrať ,,len jeden" zapas na postup, ale bude to velmi tazke. Dôkladne sa na to pripravujeme, tak verim ze to zvládneme. 

 

 

Čo Vás najviac v Izraeli prekvapilo ? Vieme, že voľna máte veľmi málo, no máte už domov kúpene darčeky a suveníry ? 

Laura: V Izreali ma nejako extra nič neprekvapilo. Pre babky magnetky, to je všetko. Ja im budem musieť stačiť.

 

Lili:  Zatiaľ nič neprekvapilo. Je tu pekne, ale väčšinu času trávime v hoteli a telocvični a na spoznávanie krajiny nebol veľmi čas. Mám kúpené zatiaľ len magnetky, rada by som však priniesla domov ešte niečo typické pre túto krajinu.

 

Nika: Izrael ako krajina je naozaj zaujímavá a velmi pekná, takto som si to nejako predstavovala. Nieco aj mam, ale nieco by som este chcela zohnať.

    
                  
 

Okrem pozitívnych informácií máme aj jednu negatívnu. Petra škublová sa zranila počas zápasu s Islandom. 

Takmer hneď na začiatku druhého zápasu som zle dopadla a podvrtlo sa mi koleno. O dva dni som cestovala domov na vyšetrenie aj s mojou spoluhráčkou Radkou Stašovou, ktorej sa stalo bohužiaľ to isté v ten istý zápas. V piatok som mala magnetickú rezonanciu kolena, kde mi zistili roztrhnutie predného krížneho väzu, čo je dosť vážne zranenie. O 6 týždňov ma čaká operácia. Zotavenie po operácií sa odhaduje na približne 6-10 mesiacov.  Budem sa samozrejme  snažiť o čo najrýchlejší návrat v dobrom stave hlavne regeneráciou, posilňovaním, plávaním.

Peti ako vnímaš momentálne zápasy na ME, sleduješ baby ako hrajú ?

 Prvý zápas, ktorý odohrali bez nás sme mali možnosť sledovať ešte z lavičky. Prežívali sme všetky emócie s nimi, rovnako ako keby hráme, až na to, že sme bohužiaľ nemohli zasiahnuť do zápasu.  Takisto to prežívam  z domu. S babami sme stále v kontakte a zápasy sledujem online. Dievčatá sú skvelé, podporujú nás vo všetkom, dokonca vyhratý zápas s Nemeckom  venovali mne a Radke. Kývajú nám do kamery, držia naše dresy počas slovenskej hymny, vďaka tomuto sa stále cítim, ako keby som tam s nimi a som súčasť družstva. Veľmi im za to ďakujem, pretože mi to momentálne pomáha aj z hľadiska psychickej podpory.

 Ďakujem všetkým hráčkam, trénerom, celému realizačnému tímu a tiež ľudom, ktorí nám pomohli. Baby mi veľmi prirástli k srdcu a držím im palce, aby to dotiahli dokonca a splnili náš spoločný cieľ. Žiadne BÉČKA!!!