Víkend patril kadetkám

17.12.2019 08:11

Uplynulý víkend odohrali naše družstvá až osem zápasov z toho sme boli úspešný v šiestich.

KADETKY U17

Bol to veľmi náročný víkend, nakoľko chorobnosť družstva bola vysoká  dievčatá zdravotne neboli v poriaku, napriek našej snahe posúnúť zápasy a odložiť ich na neskorší termín o týždeň nám súperi nepovolili. Takže sme sa museli zomknúť a zabojovať o výhru. Ak sme chceli pomýšlať na postup do hornej štvorky, museli sme vyhrať.

BKM Junior UKF Nitra - BK Lokomotíva Sereď
62:60 (30:34)
Svoradová 24, Gažiová 14, Gelnarová 7, Brázdilová 5, Matejová 4, Matejková 4, Sorádová 2, Vágaiová 2,

 Celý zápas sme ťahali za kratší koniec, keď už sme sa súperovi aj priblížili na dva - tri body znova sme buď neboli koncentrované v obrane, alebo sme robili zbytočné straty. Dokázali sme zápas otočiť v náš prospech až 2 minúty pred koncom, kedy nás pohnala Rebekina trojka. Súper mal možnosť na vyrovananie konečného skóre, ale nepodarilo sa mu premeniť koše. Napriek tomu, že zápas bol vyrovanný,  naše hráčky doslova vydreli víťazstvo bojovnosťou.

BKM Junior UKF Nitra - BK Slovan Bratislava
77:33 (44:14)
Brázdilová 28, Svoradová 19, Gažiová 14, Gelnarová 8, Matejková 4, Štefanová 4,

Obávali sme sa ako dopadne tento sobotný zápas, nakoľko dievčatá boli po Seredi "hotové". Avšak do zápasu nastúpili úžastne. Prvá štvrtina skončila 19:8 a svoj výkon len zlepšovali. Súperovi sme takmer nič nedovolili a hrali s chuťou. Vychádzali nám rýchle protiútoky, obranné zákroky.

V novom roku nás čaká ešte dvojzápas s Banskou Bystricou, z ktorých aspoň jeden musíme vyhrať.

 

STARŠIE MINI U17
BKM Junior UKF Nitra - BK Slovan Brastislava 
68:34 (34:12) a 52:24 (26:13)

Žigová 40, Takáčová 15, Korecová 15, Dovičovičová 15, Podobová 12, Buchová 11,  Laniyová 6, Hrnčiariková 4, Bírová L. 2,

Už v prvej štvrine sme si vytvorili náskok a v zápase sme striedali dobré chvíľky s nekoncentrovanosťou a výpadkami. Zahodili sme množstvo šancí spod koša a niekedy sme sa išli udriblovať. V zápasoch, ktoré sú vyrovnané, nás práve toto stojí víťazstvo. Avšak  toto družstvo má perspektívu a niektoré akcie boli naozaj krásne a odohraté s rozumom.

 

ŽIAČKY U14

BKM Junior UKF Nitra - BK AŠK Slávia Trnava
22:55 (16:33) a 12:80 (4:44)
Ševčovičová 6, Varačková 4 Rybárobá 4, Sorádová 4, Jakubičková 4, Mesárošová 2, Húščavová 2, Očadlíková 2, Danková 2,

Nastúpili sme proti silnému súperov, ktorý bol síce lepší avšak my sme sa zlakli hneď pred zápasom. Pri strate lôpt na našej útočnej poloičke sme sa do obrany viackrát nevrátili. Je ťažké nájisť motiváciu v takýchto zápasoch ale odovzdať sa nie je riešenie. Robili sme až príliž jednoduché chyby, ktoré by sa  nám už v tejto kategórií mali vyhýbať. Nikdy sa netrebe vzdávať a treba bojovať až dokonca.

 

MLADŠIE MINI U11

IBAS Bratislava  - BKM Junior UKF Nitra
2:53
Takáčová 18, Korecová 8, Feketeová 8, Bírová L. 7, Lányiová 6, Podobová 4, Jankovičová 2,

Stav sa prestal počítať pri rozdiele 50 bodov. V tomto zápase sme boli jendoznačne lepší, treba ale pripomenúť, že duržstvo IBAS hrá tento rok svoju prvú sezónu.  Vyskúšali svoje individuálne schopnosti, na ktorých poctivo dievčatá  pracujú na tréningoch a hlavne zápas sme odohrali s chuťou.

 

BKM má za sebou jeden úspešný víkend.