Výhra nad Šamorínom v poslednej štvrtine

18.12.2016 14:07

ŠBK Šamorín - BKM Junior UKF Nitra

1.zápas: 44:63 (17:26) Body: Gažiová 19, Brázdilová 16, Svoradová 9, Smolinská 8, Vagaiová 4, Györfi 3, Kĺbiková 2, Gelnarová 1, Pjonteková 1,

2. Zápas: 54:74 (33:30)
Gažiová 18, Brázdilová 16, Svoradová 10, Smolinska 8, T. Matejová  7,  Pjotenková 6, Vagaiová 6, Sorádová 2, Györfi 1,

Posledný dvojzápas v tomto roku sme dotiahli do šťastného konca a v novej hale ŠBK Šamorín sme vyhrali dvojcíferným rozdielom.
Počas prvého zápasu, ktorý skončil o 19-tnásť bodov sme stále vyhrávalli a udržiavali si vedenie, avšak v poslednej štvrtine sme sa uspokojili a prehrali sme ju o tri body. čo bolo horšie uspokojenie z výhrou v prvom zápase pokračovalo. A aj keď sa zdá, že konečný výsledok o 20dsať bodov je jednoznačný - vôbec to tak nebolo.

Da sá povedať, že sme si mysleli , že Šamorín sa porazí sám. Naše uspokojenie hneď využili hráčky súpera a vyhrali  prvú štvrtinu 19:12. Počas druhej štvrtiny (11:21) sme stiahli náskok súpera a vyzeralo to, že sme sa prebudili a konečne si uvedomili, že bez obrany a koncentrácie to nepôjde.Do šatní sme išli s trojbodovým náskokom. My sme sa však rozhodli, že vyskúšame nervy trénerov a aj rodičov, ktorý horlivo povzbudzovali. Naša hra v tretej štvrtine nemala nič spoločné s tým,  o čo sa snnažíme na tréningoch - nedoskakovali sme, naša obrana bola deravá ako pavúčia sieť, v útoku sme zbrklo zakončovali a súper to trestal - 3.štvrtina 45:45.
Zabrali sme až v poslednej osem minútovke, ktorú sme  vyhrali v pomere 9:29 - 20 bodový rozdiel zápasu.
Zápas ukázal, že v žiackej kategórií nie je jasným favoritom ani jedno družstvo. Hráčky si zaslúžia pochvalu za poslednú štvrtinu, že zdvohli hlavy a zabojovali. Tak ako vyzerala posledná štvrtina, tak mal vyzerať celý zápas.