19.01.2017 09:49

BKM Junior UKF Nitra - Piešťanské Čajky 49:69 (10:19, 13:22, 10:15, 16:13)

Body BKM: La. Dubeňová 17, Kováčiková 13, Fehérová 8, Martišková 6, Škublová 5.

Čajky: Oliver 17, Slamová 14, Mikulášiková 9, Oroszová 9, Brown 6, Handy 5, Páleniková 4, Dudášová 3, Balážová 2.

Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu, kedy sme Čajky nepustili, aby nám odskočili na veľký bodový rozdiel. Aktívne sme útočili do koša a po štyroch odohratých minútach svietil na tabuli stav 8:2 pre nás. Tréner Čajok na to automaticky reagoval time-outom. Bodový rozdiel v prvej aj druhej štvrtine bol deväťbodový.
Vedeli sme, že súper je silný po košom, čo naznačuje aj pomer  celkovo doskočených lôpt, zatiaľ čo my sme mali 29 súper nás predčil a doskočil až 45 lôpt.

Laura Dubeňová bránená S.Oroszovou
V druhej štvrtine sme v útoku robili zbytočné chyby, ktoré súper trestal rýchlymi protiútokmi.  V 14.minúte zápasu Viki Fehérová znižovala na rozdiel piatych bodov. Potom nasledovala naša hluchá strelecká chvíľka, kedy sme sa nevedeli presadiť do koša a súper mal dvanásť bodovú šnúru.  Za šesť a pól minúty sme dokázali premeniť len dva body, a preto sme do šatní odchádzali s výsledkom 23:41.

Viktória Fehérová v bielom a Dudášová v modrom.
Druhý polčas sme nesklopili hlavy, ale hrali sme ďalej. S víťazom Slovenského pohára sme hrali vyrovnaný druhý polčas (26:28). Poslednú štvrtinu sme vyhrali o 3 body. Na družstve je vidieť progres, keď sme na začiatku sezóny hrali na palubovke Čajok dostali sme "stovku" a prehrali sme rozdielom triedy 103:44.

Brown bráni pri založení útoku Niku Kováčikovú

Hlasy trénerov po zápase:
M.POSPIŠIL (Piešťanské Čajky): Myslím si, že čo sa týka nášho výkonu veľa toho hodnotiť nie je, ale momentálne je dobré hodnotiť výkon súpera, ktorý bol dostatočne húževnatý a agresívny a kládol nám veľmi dobrý a pekný odpor. Družstvo súpera urobili určitý posun, ale treba povedať, že po tej sobote a nedeli, keď sme vyhrali Slovenský pohár, tak únava je citeľná. My sme zvládli svoju úlohu,aj keď to bola úloha, ktorú sme zvládnuť mali.

P.KOVÁČIK (Nitra): Odohrali sme veľmi dobrý zápas, proti silným Piešťanom. Myslím, si, že je dôležité, že sme zachytili prvú štvrtinu, začali sme nebojácne a škoda niektorých fáz, kedy nám súper odišiel na väčší rozdiel, ale myslím, si že za druhý polčas sa nemusíme hanbiť. Som veľmi rád, že tieto mladé dievčatá podali nebojácny výkon, lebo Piešťany majú svoju kvalitu.