07.01.2017 14:13

BM Junior  UKF Nitra - ŠBK Šamorín 70:79 pp (24:23, 27:22, 10:17, 8:7, 1:10pp)
Body BKM : Kováčiková 16, Fehérová 15, La.Dubeňová 13, Škublová 10, Martišková 8, Sailerová 6, Ondušková 2,

(Sailerová a Fehérová pri bránení Vyňuchalovej)

Po odhlásení družstva Cassovie zo súťaže, sme sa dostali na posledné miesto v tabuľke, vzhľadom na to, že zápasy proti Košiciam boli anulované. Napriek tomu sme dokázali hrať vyrovnaný basketbal s družstvom z čela tabuľky!!! Šamorínu momentálne patrí tretia priečka.

( Natália Martišková po zisku lopty)

Proti ŠBK sme znovu nastúpili v nekompletnom zložení. Lili Dubeňová sa doliečuje po operácií  a Soňu Svetlíkovú zdolala chrípka.
Prvú štvrtinu zakončila Viki Fehérová streľou za dva body a prvá štvrtina sa skončila stavom: 24:23. Dvomi trojami za stavu 36:37 v priebehu druhej štvrtiny sme sa dokázali odpútať od súpera na päť bodov, vzápätí Nika premenila oba trestné hody a náskok narástol na 44:37. Prvý polčas zakončila úspešne trojkou  Nika Kováčiková.
Podali sme vynikajúci výkon a po prvom polčase sme vyhrávali o 6 bodov. Nerobili sme zbytočné chyby, Laura pod košom zvádzala súboje proti Vyňuchalovej, ktorá rozdávala ranu za ranou a vychádzali nám útočné kombinácie.

( Terez Sailerová a bráni ju Lelkes)
Druhý polčas Šamorín dotiahol náš mierny náskok a družstvá sa striedali vo vedení. V tretej štvrtine bodovo potiahli Vyňuchalová a Slezáriková a na našu škodu, nám odišla streľba a mali sme nepremenené strelecké pozície. V polovici štvrtej štvrtiny Šamorín vyhrával už o 6 bodov 63:69, tlakom v obrane a výbornou prácou pod košom nás naspäť dostala Viki svojimi 4 bodmi a na vyrovanie 69:69 premenila prienik Natália Martišková. 15 sekúnd pred koncom zápasu sme dokázali ubrániť útok hostí, získali sme loptu, avšak  nám sa nepodarilo premeniť poslednú streľu spod koša v poslednej sekunde.
Vo štvrtej štvrtine sa nám najprv vyfaulovala La. Dubeňová a  o chvíľu na to aj Nikol Kováčiková, a tak sme do predĺženia nastupovali bez dvoch kľúčových hráčok. Predĺženie lepšie zvládli hráčky hostí, ktoré sa nakoniec tešili z víťazstva.

Fotogaléria: (autor: Miroslav Slávik):