Ženy a žiačky v sobotu úspešné, st.mini prehrali s Piešťanmi.

12.02.2017 17:25

Všetky družstvá nášho klubu v priebehu víkendu, poprípade v predohrávke kola odohrali svoje súťažné zápasy. Ale poďme po poriadku:

EXTRALIGA:

BAM Poprad - BKM Junior UKF Nitra 50:61
(20:9, 8:13, 6:22, 17:17)
Body: Kováčiková 18, La. Dubeňová 15, Fehérová 14, Martišková 7, Škublová (Svetlíková 5, Sailerová 2, Ondušková, Li. Dubeňová, Ivanická, Migová).

Po dlhšom čase sme konečne nastúpili na zápas v kompletnom zložení. Prvý polčas bol z našej strany veľmi rozpačitý a úvod stretnutia sa nám nepodarilo zachytiť. Po porade v šatni cez polčasovú prestávku sme nastúpili do druhého polčasu s odhodlaním vyhrať.  Stredaním rôznych typov obrán sme vyviedli súpera z koncentrácie, ktorý mal problém presadiť sa v útoku. Zlepšili sme najmä doskakovanie v obranej časti a vytvorili si  bodový náskok, ktorý sa nám do konca zápasu podarilo udržať. O víťazstvo v Poprade sa postaralo všetkých jedenásť hráčok.
VIAC O ZÁPASE:
https://www.bkmnitra.sk/news/nadstavbovu-cast-sme-zacali-vitazne/

ŽIAČKY

BKM Junior UKF Nitra - BK Klokani Ivanka pri Dunaji 52:45 (29:24)
Body: Svoradová 13, Gažiová 11, Brázdilová 10, Smolinska 6, Matejková 4, Vágaiová 4, Pjonteková 3, Györfi 1. 


BKM Junior UKF Nitra - BK Klokani Ivanka pri Dunaji 53:43 (22:30)
Body: Gažiová 23, Svoradová 10, Gelnarová 4, Matejková 3, Vágaiová 3, Brázdilová 3, Matejová M. 2,
Matejová T. 2, Smolinská 2, Pjonteková 1,

Po mesačnej prestávke nás čakal súper z kategórie ťažkých a zároveň súper, ktorý nás túto sezónu dokázal raz poraziť, a to na ich domácej palubovke v hneď v prvom kole súťaže žiačok. Vedeli sme čo nás čaká a na čo musíme v zápase eliminovať, aby sme boli úspešní. Súper z Ivanky má vo svojom družstve šikovnú podkošovú hráčku, ktorá je tvorcom hry.

Už prvá štvrtina naznačila, že zápasy nebudú jednoduché a vybojovať si ich môžeme iba dobrou obranou a odstavovavím. Mali sme veľmi dobrý vstup v prvom zápase do druhej štvrtiny, kedy sme dokázali skórovať z rýchlych protiútokov a šnúra 13:0 sa nakoniec ukázala ako víťazná.
V oboch zápasoch bola vidieť, že mesiac voľna od zápasov nám neprospieva a niektoré hráčky  sa ťažko zaraďujú do hracieho tempa.

Tamara Pjonteková bránená dvomi hráčkami
VIAC O ZÁPASE: https://www.bkmnitra.sk/news/odvetna-cast-pre-nas-zacala-uspesne/
FOTOGALÉRIA: https://www.bkmnitra.sk/fotogaleria2/ziacky-bkm-ivanka-p-dunaji/

STARŠIE MINI

BKM Junior UKF Nitra - Piešťanské Čajočky 15:83 (6:47)
Body: Fábryová 8, Zohdi 2, Buchová 2, T. Rybárová 2, Lopúchová 1

BKM Junior UKF Nitra - Piešťanské Čajočky 12:94 (4:46)
Body: Buchová 6, Zohdi 2, Sóradová 2, Lacová 2

V predohrávke kola sme na domácej palubovke privítali Piešťanské Čajočky, ktorým momentálne patrí prvá pozícia v tabuľke a v súťaži starších minibasketbalistiek nepoznapremožiteľa.

V prvom aj  druhom zápase bolo od začiatku jasné, kto bude udávať tempo. Hráčky Piešťan nás nepustili takmer k ničomu, a keď sme sa už dostali do koša, tak sme nepremenili kôš. Z našej strany bola najlepšia vždy posledná štvrtina, kedy akoby hráčky už vedeli, že nemajú čo stratiť. 
 Pri takomto výsledku netreba skláňať hlavy, ale treba si zobrať ponaučenie. Kam sa chceme dosať, na čom musíme pracovať a v čo sa chceme zlepšovať. Aj keď vieme, že nastupujeme proti silnému súperovi, netreba sa vzdať hneď na začiatku a mať pred ním prílišný rešpekt a obavy. Čo sa potvrdilo aj v týchto zápasoch, kedy sme sa súpera zľakli.

S loptou Natália Sorádová
FOTOGALÉRIA: https://www.bkmnitra.sk/fotogaleria2/st-mini-bkm-pies-cajocky/

MIKROLIGA

V sobotu sa aj naše najmenšie, ktoré ešte nehrávajú súťažne, ale zúčastňujú sa turnajov mikroligy, odohrali svoje zápasy + súťaže v Seredi.  V prvom rade v mikrolige ide o to, aby sa deti basketbalom zabávali a výsledky vôbec nie sú podstatné. No napriek tomu naše družstvo spolu s chlapcami z nitrianskej akadémie dokázalo poraziť súperov. Dievčatá sa od zápasu k zápasu zlepšujú a sú odvážnejšie a dravejšie. Dúfame, že  sa basketbalom budú zabávať čo najdlhšie a prajeme veľa úspechov.

minibasketbalistky v bielo-oranžových dresoch