Ženy zdolali extraligovú Bystricu

15.09.2015 20:46

Naše ženy odohrali 3 prípravné strenutie. Najprv sa v piatok v Banskej Bystrici stretli s 1.ligovou UMB BB, ktorú s prehladom zdolali. Potom ten istý deň sa streli aj s extraligistkami ŠKP 08 B.Bystrica. Prehali sme síce o 16 bodov, ale hra bola vcelku sympatická a výsledok ovplyvnili chyby v posledných troch minútach, keď dovtedy sme s domácimi udržiavali prjatelný 7-8 bodový rozdiel.

V utorok 15.9. sme hrali s extraligistkami odvetu v Nitre. Zápas prvej polovici kontrolovali dievčatá z Bystrice, ale domáce veľmi nezaostávali. V polčase bol rozdiel len -3 body. V druhom polčase domáce zvýšili agresivitu v obrane a začali zápas otáčať. Vyšla hlavne tretia štvrtina, ktorú sme vyhrali o 7 bodov. Aj v poslednej štvrtine sme náskok udržali a nakoniec sme zvíťazli o 6 bodov.

BKM Junior UKF Nitra - BK ŠKP 08 B.Bystrica 66:60 (25:28)

B.: Dubeňová 14, Kubušová 12, Fehérová 11, Šablatúrová 9, Vajková 9, Mikulášiková 6, Bochnovičová 3, Dobošová 2