Žiačky si hladko poradili so Slovanom

04.12.2016 13:32

BKM Junior UKF Nitra - BK Slovan Bratislava
1.zápas: 75:19 (36:5)
Body: Brázdilová 20, Svoradová 13, Vágaiová 9, Gažiová 8, Gyorfi 6, Poláčková 6, Matejová M. 6, Smolinská 5, Kĺbiková2.

2. zápas: 75:31 (33:11)
Body: Brázdilová 14, Smolinská 12, Svoradová 10, Gažiová 8, Vágaiová 7, Matejová T. 6, Gyorfi 4, Gelnarová 4, Matejová M. 4, Pjonteková 3, Matejková 2, Poláčková 1.

                                                                                Sandra Poláčková č.9

Súper k nám prišiel len v oklieštenom počte a trénerka Slovana mala k dispozícií len osem hráčiek. Počas zápasov sme si vyskúšali veci, ktoré chceme hrať proti favoritom našej súťaže.

Základom našej hry  je agresívna obrana a tá v mnohých prípadoch zlyhávala, keď sa o ňu z piatich hráčok na ihrisku snažili iba jedna - dve a ostatné nedostupovali k svojim hráčkam a nedostávali ich pod maximálny tlak. Napriek tomu sme súpera udržali na nízkom bodovom skóre.
Veľmi pekné akcie v útoku sa striedali s veľmi uponáhlanými, najmä keď sme rýchle protiútoku zakončovali z veľkej vzdialenosti. 

Veľkým pozitívom zápasu je, že sa bodovo presadila každá hráčka, a taktiež kladne môžeme hodnotiť prechod z obranej do útočnej fázy, kedy sa konečne viac vidíme. Gratulujeme hráčkam k ďaľšiemu vítazstvu, s ktorým sa však netreba uspokojiť a treba makať na sebe ďalej.   

Fotogaléria zo zápasu: žiačky: BKM - Slovan