Staršie žiačky stále bez prehry

23.10.2023 07:51

V priebehu týždňa sme si zopakovali zápas proti Vráblom a v sobotu odohrali na domácej palubovke zápas proti drusžtvu z Trnavy.  Starším žiačkým síce patrí v priebežnej tabuľke druhá priečka, hneď za Starou Turou, avšak Stará Turá má jeden opdohratý zápas k dobru. Naše dievčatá sú po piatch odohratých zápasoch stále bez prehry.

BK Vráble - BKM Jnior UKF Nitra 85:49
(9:22, 15:26, 12:16, 13:21)

Šafáriková 22, Takáčová 17, Jankovičová 6, Stejskalová 15, Korecová 7, Fufaľová 4, Fogelová 2, Podobova 10 a Bírová L. 2

štatistiky: slovakbasket.sk/sk/stats/matches/8062/starsie-ziacky-u15/match/116674/stats

BKM Junior UKF Nitra : BK AŚK Slávia Trnava 63:41
(18:2, 13:13, 20:8, 12:18)

Šafáriková 29, Takáčová 9, Jankovičová 4, Stejskalová 8, Korecová 4, Fogelová 6, Podobová 3,

Martin Takáč (tréner) po zápasoch:  "Proti dievčatám z Vrábel sme  opakovane nastúpili potom, čo bol odvetný zápas  prerušený z technických príčin. Žiadne prekvapenie sme nedopustili a   všetky dievčatá prispeli k nášmu víťazstvu.
Sobota nám priniesla duel proti Trnave. Od úvodu patrila palubovka našim hráčkam, o čom hovorilo aj skóre 14:0. V druhej štvrtine sme svoj náskok nezveľadili pre našu veľmi nízku úspešnosť  streľby, ktorá klesla až na úroveň 11%. Po prestávke, náš náskok narástol už na 30 bodov. Spolu s únavou prichádzala aj znížená koncentrácia v obrane a poslednú štvrtinu sme ponúkli súperovi nadýchnuť sa a prehrali sme ju o 6 bodov. Celkovo náš výkon hodnotím pozitívne. Krásne herne kombinácie pobavili aj náročné oko diváka. Veľmi sa tešíme z progresu  dievčat a víťazstva sú našou odmenou."