Bojovnosť rozhodla

Bol to veľmi náročný víkend, nakoľko chorobnosť družstva bola vysoká  dievčatá zdravotne neboli v poriaku, napriek našej snahe posúnúť zápasy a odložiť ich na neskorší termín o týždeň nám súperi nepovolili. Takže sme sa museli zomknúť a zabojovať o výhru. Ak sme chceli pomýšlať na postup do hornej štvorky, museli sme vyhrať.

BKM Junior UKF Nitra - BK Lokomotíva Sereď
62:60 (30:34)
Svoradová 24, Gažiová 14, Gelnarová 7, Brázdilová 5, Matejová 4, Matejková 4, Sorádová 2, Vágaiová 2,

Celý zápas sme ťahali za kratší koniec, keď už sme sa súperovi aj priblížili na dva - tri body znova sme buď neboli koncentrované v obrane, alebo sme robili zbytočné straty. Dokázali sme zápas otočiť v náš prospech až 2 minúty pred koncom, kedy nás pohnala Rebekina trojka. Súper mal možnosť na vyrovananie konečného skóre, ale nepodarilo sa mu premeniť koše. Napriek tomu, že zápas bol vyrovanný,  naše hráčky doslova vydreli víťazstvo bojovnosťou.

BKM Junior UKF Nitra - BK Slovan Bratislava
77:33 (44:14)
Brázdilová 28, Svoradová 19, Gažiová 14, Gelnarová 8, Matejková 4, Štefanová 4,

Obávali sme sa ako dopadne tento sobotný zápas, nakoľko dievčatá boli po Seredi "hotové". Avšak do zápasu nastúpili úžastne. Prvá štvrtina skončila 19:8 a svoj výkon len zlepšovali. Súperovi sme takmer nič nedovolili a hrali s chuťou. Vychádzali nám rýchle protiútoky, obranné zákroky.

V novom roku nás čaká ešte dvojzápas s Banskou Bystricou, z ktorých aspoň jeden musíme vyhrať.